Aktualności

Aktualności

26 marca – Ola finalistką konkursu kuratoryjnego z historii.

     W połowie października 2014 r. odbył się etap szkolny konkursu kuratoryjnego z historii. Nasza uczennica z klasy VI C, Aleksandra Breś, uzyskała 90% poprawnych odpowiedzi i awansowała do etapu okręgowego. Ten z kolei dzieci z całego powiatu pisały w grudniu 2014r. Ola przeszła i ten etap, stając się jego laureatką. Pod koniec lutego w Lublinie odbył się etap wojewódzki. Przybyli tam najlepsi uczniowie z całego województwa. Wśród nich i nasza Ola. W marcu ogłoszono wyniki i okazało się, że nasza uczennica uzyskała tytuł finalistki! Gratulujemy Oli sukcesu, tym bardziej, że wymagał on bardzo dużego nakładu pracy.

26 marca – XII Wojewódzki Festiwal Piosenki Europejskiejdy

     W czwartek 26 marca w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyły się eliminacje międzyszkolne do XII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej. Warunkiem wzięcia w nich udziału była prezentacja piosenek w dowolnym języku europejskim. Każda ze szkół miała możliwość przygotowania dwóch utworów. Naszą szkołę reprezentowały - Patrycja Krukowska i Sylwia Plata z kl. 5c. Wykonały one w duecie piosenkę zespołu Modern Talking: You're my heart, you're my soul. Drugi utwór zaśpiewała Patrycja Krukowska solo, była to piosenka Elaizy: Is it right. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki eliminacji do Koncertu Finałowego. Zapraszamy do obejrzenia relacji z przesłuchań konkursowych. Uczennice pracowały pod kierunkiem Jolanty Obst.


23 marca – Trzy laureatki ogólnopolskiego konkursu OLIMPUS z przyrody

     Dopiero 23 marca 2015r. dotarły do szkoły dyplomy i nagrody książkowe dla laureatów ogólnopolskiego konkursu OLIMPUS z przyrody – sesja zimowa, organizowanego jeszcze w styczniu przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.
Tytuł laureata uzyskały trzy uczennice.
W grupie uczniów klas piątych:
I miejsce w Polsce – Emilia Darmorost z kl. V a – za zdobycie maksymalnej ilości punktów otrzymała nagrodę książkową i grawerowany dyplom laureata
V miejsce – Aleksandra Majówka z kl. V a
W grupie uczniów klas czwartych:
III miejsce – Zofia Nowakowska z kl. IV b

   

23 marca – Konkurs „Wielkanocne symbole 2015” rozstrzygnięty

LAUREACI
1. Antoni Kędzierawski (lat 6) o. Wioletta Kosmowska, Ewa Kalita
2. Julia Dobosz (lat 7) o. Wioletta Kosmowska, Ewa Kalita
3. Maja Chomik (lat 5) o. Wioletta Kosmowska, Ewa Kalita
4. Hanna Mucha (lat 7) o. Karolina Majówka
5. Kacper Gaś (lat 6) o. Aneta Pakuła
6. Kuba Bartosz (lat 8) o. Aneta Pakuła
7. Patrycja Iwaniuk (lat 17) o. Agnieszka Szponar
8. Błażej Mazur (lat 22) o. Anna Radzięciak
9. Martyna Gargol (lat 12) o. Agnieszka Jaroszek, Edyta Bibułek – Wójcik
10. Maja Choma (lat 8) o. Elżbieta Staniszewska, Edyta Bibułek – Wójcik
11. Eryk Kalamon (lat 15) o. Renata Obcarska
12. Jakub Kuszpit (lat 13) o. Katarzyna Branewska
13. Tomasz Ćwir (lat 8) o. Teresa Szmagalska

WYRÓŻNIENIA
1. Filip Pisarski (lat 10) o. Wioletta Kosmowska, Ewa Kalita
2. Alan Pradun (lat 6) o. Wioletta Kosmowska, Ewa Kalita
3. Jakub Janczarek (lat 4) o. Barbara Jonik
4. Oliwia Rumińska (lat 4) o. Julita Łukaszuk
5. Karol Czerniakiewicz, Kacper Gaś (lat 9) o. Katarzyna Weremczuk – Fura
6. Kacper Dąbrowski (lat 4) o. Magdalena Łolik
7. Mateusz Skibiński (lat 4) o. Zofia Suchonos
8. Łukasz Karwat (lat 14) o. Agnieszka Szponar
9. Patrycja Olejnik (lat 11) o. Agnieszka Jaroszek, Edyta Bibułek – Wójcik
10. Kinga Kalita (lat 12) o. Edyta Rudnik

    Autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Chełmie, ul. Wyszyńskiego 15
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za udział w naszym konkursie.

22 marca – Międzynarodowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych

     Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu, oraz pomoc we włączeniu w społeczne życie. Obchody Dnia w naszej szkole były również okazją do zwiększenia świadomości uczniów o korzyściach płynących z integracji kolegów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W związku z tym świętem uczniowie klas integracyjnych wykonali „Drzewo tolerancji”. Prace nad nim były doskonałą okazja do rozmów n. t. rozumienia przez uczniów tematyki niepełnosprawności, integracji, tolerancji i przyjaźni. Dodatkowo na korytarzu wykonano gazetki: „Niepełnosprawność”, „Integracja”. Akcję zorganizowali i przeprowadzili pedagodzy wspomagający: Anna Tarnowska, Teresa Szmagalska, Alicja Sroka.

   

21 marca – „Już pachnie wiosną”

     Dnia 21 marca 2015r. w naszej szkole odbyło się trzecie spotkanie z grupą dzieci sześcioletnich, kandydatów na pierwszoklasistów naszej szkoły. Hasłem spotkania było - „Już pachnie wiosną” Zajęcia obfitowały w różne ciekawe zabawy muzyczne, plastyczne, ruchowe i językowe. Na początku dzieci zapoznały się z tańcem Boogie Woogie. Następnie odgadywały zagadki o tematyce wiosennej. W dalszej części brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych: „Jawor, Jawor, Jaworowi ludzie”, „Latające trzmiele”. Odbyły wirtualną wycieczkę po wiosennym lesie. Wspólnie wykonały pracę plastyczną o tematyce wiosennej. Na zakończenie spotkania dzieci wzięły udział w zabawie muzycznej w języku angielskim, którą poprowadziła pani Anna Wojciechowska. Zabawom i konkursom towarzyszyła radość, sądzę, że wspomnienia ze wspólnej zabawy pozostaną na długo w pamięci zarówno dzieci jak i nauczycieli.

   

   

21 marca – Wielkanocne Warsztaty Rodzinne

     W ramach realizowanego projektu „Pora na Seniora” w sobotnie przedpołudnie zorganizowane zostały warsztaty plastyczne. Motywem przewodnim była palma wielkanocna, własnoręcznie wykonana z materiału przyrodniczego i bibuły. Trzcina, bazie, trawki, bukszpan, barwinek i kolorowe kwiaty zrobione z bibuły, starym babcinym sposobem przywołały wspomnienia z lat dziecinnych, kiedy tradycje ludowe stanowiły nieodłączny element wielkanocnego świętowania. Dzisiaj te tradycje swoim wnukom przekazywały babcie i tylko wypada mieć nadzieję, że będą dalej kultywowane.
Warsztaty przygotowały: Danuta Kiwińska, Ewa Chmiel i Alicja Sroka.

   

   

20 marca – Parts of the Body

     „Red hair” to tytuł rozdziału 4 zrealizowanego właśnie przez klasy pierwsze. Uczniowie poznali w nim części ciała, przypomnieli sobie liczebniki, kolory oraz pytania „What's this? „How many?”. W oczekiwaniu na sprawdzian warto więc utrwalić to, czego nauczyliśmy się tym razem. Pomocne będą poniższe materiały wideo przygotowane dla najmłodszych. Pierwszy z nich składa się z trzech części: prezentacji do piosenki z podręcznika Super Sparks 1, str. 50, tejże piosenki z napisami w wykonaniu członków koła języka angielskiego z klasy 3b oraz z części, w której uczniowie powtarzają słownictwo wprowadzane podczas zajęć. Materiał poglądowy stanowią prace plastyczne naszych starszych uczennic: Edyty Jacyniuk i Patrycji Krukowskiej z kl. 5c. Głosu w wideo użyczyły Nikola Zienkiewicz z kl. 3b oraz Patrycja Krukowska z kl. 5c. Drugie wideo zatytułowane „I've got purple hair. Parts of the body” ma na celu utrwalenie nazw części ciała poprzez wspólne śpiewanie zabawnej piosenki o fioletowowłosym stworku. Zapraszamy do wspólnej nauki. Materiały przygotowała Jolanta Obst.


18 marca – Rambit przyrodniczy

     18 marca 2015r. w naszej szkole odbył się RAMBIT PRZYRODNICZY. Trzyosobowe zespoły z poszczególnych klas piątych musiały wykazać się znajomością treści dotyczących działanie zmysłów i budowy organizmu człowieka. Pytania nie były łatwe. Trzeba było na przykład wyjaśnić: jak działają stawy u człowieka, którędy wędruje wdychane przez nas powietrze, po co mamy małżowinę uszną, co to jest tętno, na czym polega daltonizm, jakie smaki możemy rozpoznawać, ile zębów powinien mieć dorosły człowiek albo jakie krwinki występują w krwi człowieka i jaką pełnią funkcję.
     Po zaciętej walce i dogrywce zwyciężyła drużyna klasy V a w składzie: Emilia Darmorost, Aleksandra Majówka i Zuzanna Misan. Kolejne miejsca zajęły klasy V b i V c.
     Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i mini-nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Na koniec także pozostali uczniowie mogli się pochwalić swoją przyrodniczą wiedzą, odpowiadając na pytania dla publiczności.
Zajęcia miały charakter otwarty. Konkursowi przyglądali się licznie przybyli rodzice i dziadkowie uczniów. RAMBIT przygotowała i przeprowadziła ucząca przyrody – Jolanta Kuryjak. Za nagłośnienie i prezentację pytań odpowiedzialny był nauczyciel informatyki – Albin Gumienny.

   

   

15 marca – Poświęcenie modlitewników

     W niedzielę 15 marca 2015r. na Mszy Świętej o godz. 11.30 w Kościele Świętego Ducha przeżywaliśmy kolejny krok w życiu dzieci z klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. W uroczysty sposób zostały poświęcone i wręczone dzieciom książeczki do nabożeństwa. Ten szczególny modlitewnik będzie dla nich wyjątkową księgą pogłębiającą wiedzę o Panu Bogu oraz wzbogaceniem spotkań człowieka z Bogiem podczas modlitwy. Dzieciom życzymy owocnego korzystania z nowych książeczek.

   

14 marca – Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Mój dziecięcy świat”

     W sobotę w Szkole Podstawowej nr 11 w Chełmie odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski. Wystąpiło 41 uczestników z chełmskich placówek przedszkolnych i szkolnych w dwóch kategoriach:
I – dzieci przedszkolne i uczniowie klas I
II – uczniowie klas II-III.
Nasza szkołę reprezentowali:
Kinga Dorosz z klasy 3b – laureat – op. pani Iwona Kisiel-Tałaj
Olaf Barcicki z klasy 2a – laureat – op. panie: Ewa Chmiel i Alicja Sroka
Miriam Czachorek z klasy 1a – wyróżnienie – op. panie: Iwona Żyszkowska i Teresa Szmagalska.
Życzymy dalszych sukcesów!

   

   

10 marca – Zbiórka karmy dla psów i kotów

     Od 4 do 10 marca 2015r. odbyła się w naszej szkole kolejna zbiórka karmy dla psów i kotów. Uczniowie i tym razem chętnie przynosili konserwy i opakowania z suchą karmą. Dzięki wrażliwym oraz hojnym sercom uczniów i ich rodziców udało się zgromadzić 132 kg karmy. Została ona przekazana do Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.
W akcji wzięło udział 108 uczniów. Najaktywniej uczestniczyły klasy: V a, VI c, V c oraz II b i I a.
Najwięcej karmy – aż 40 kg – przyniosła Roksana Drozd z kl. VI b.
Zbiórkę zorganizowały panie: J. Kuryjak oraz I. Żyszkowska.

5 marca – Podsumowanie projektu z języka angielskiego

     Na początku marca 2015 r. odbyło się podsumowanie projektu z języka angielskiego w klasach IV „Animal profile”.
     W styczniu i lutym uczniowie realizowali tematy związane ze zwierzętami na zajęciach języka angielskiego. Poznawali nazwy nowych zwierząt, tworzyli opisy zwierząt w języku angielskim a także ćwiczyli rozmowy na temat zaginionych zwierzątek. Uczniowie doskonalili umiejętność pracy ze słownikiem, samodzielnego wyszukiwania informacji w Internecie.
     Efektem pracy projektowej były opracowane w grupach plakaty poświęcone wybranym zwierzętom. Pracę metodą projektu nadzorowała Anna Wojciechowska.

   

   

5 marca – What's the weather like today?

     Dla uczniów klas III przygotowany został film utrwalający słownictwo związane ze zrealizowanymi ostatnio treściami programowymi z języka angielskiego. Piosenkę z pytaniem o pogodę prezentują uczniowie z klasy 3b, którzy zachęcają wszystkich do wspólnego śpiewania i utrwalenia poznanego wcześniej słownictwa. Piosenka poprzedzona została krótką prezentacją z pogodą w roli głównej. Autorką wideo jest Jolanta Obst, nauczyciel języka angielskiego.


wrzesień 2014r.

październik 2014r.

listopad 2014r.

grudzień 2014r.

styczeń 2015r.

luty 2015r.


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry