Aktualności

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

     Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września (wtorek) 2015r.

8.00 - Msza św w Kościele pw Świętego Ducha przy ulicy Grunwladzkiej.

9.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na boisku szkolnym.


Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016:

Podręczniki do klas I-VI Otwórz


26 czerwca – Życie składa się z przywitań i pożegnań

     Te słowa były hasłem przewodnim uroczystości zakończenia roku szkolnego klas 6. W towarzystwie licznie przybyłych rodzin nasi absolwenci, żegnając szkołę podstawową, mogli z dumą odebrać zasłużone nagrody i pochwały za liczne osiągnięcia oraz zaprezentować ostatni raz swoje umiejętności artystyczne – wokalne, taneczne, instrumentalne. Życzenia, uściski dłoni, a u niektórych łezka w oku – to odruchy wpisane w zachowanie człowieka, który ma świadomość, że pewien etap w jego życiu kończy się nieubłaganie.

   

   

23 czerwca – Animals

     Ostatni w tym roku filmik związany z językiem angielskim to zabawny wiersz Timm'a Taback'a dla najmłodszych pod tytułem: There was an old lady who swallowed a fly. Opowiada on o starszej pani, która niechcący połknęła muchę. Animals to rozdział w podręcznikach klas pierwszych zamykający naukę języka w tej klasie. W prezentacji głosu udzieliły Edyta Jacyniuk z kl. 5c oraz Nikola Zienkiewicz z kl.3b zachęcając do utrwalenia słownictwa jeszcze przed wakacjami. W wideo wystąpiła Edytka, starsza pani w stroju regionalnym oraz zwierzęta. Pomysł i realizacja wideo: Jolanta Obst.

15 – 19 czerwca – Zielona Szkoła w Zwierzyńcu

     Już kolejny rok prawie siedemdziesięcioosobowa grupa dzieci z naszej szkoły uczyła się i odpoczywała na zielonej szkole. Tym razem bardzo gościnny okazał się dla nas Ośrodek „Zacisze” w Zwierzyńcu. Roztoczańska przyroda urzekła wszystkich. Codzienne długie wędrówki nie były straszne nawet najmłodszym pierwszakom. Pogoda dopisała, więc zaliczyliśmy kąpiele słoneczne oraz pierwszą w tym roku kąpiel w Stawie „Echo”. W Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego „oko w oko” spotkaliśmy się z lisem, wilkiem, konikiem polskim oraz innymi zwierzętami i ptakami zamieszkującymi roztoczańskie lasy. Nie lada wyzwaniem, szczególnie dla najmłodszych było przejście ścieżką edukacyjną „Bukowa Góra” i pokonanie prawie trzystu leśnych schodków. Ale było warto, bo widok, który zobaczyliśmy zapierał dech w piersiach. W wolnych chwilach oczywiście uczyliśmy się, braliśmy udział w zabawach sportowych, konkursach, dyskotece, szukaliśmy skarbów oraz poznawaliśmy się nawzajem. Wybraliśmy również najbardziej uczynnych i najsympatyczniejszych uczestników zielonej szkoły. Zostali nimi: Hania Betiuk z klasy Va oraz Maciek Kiryk z klasy IIIb. Wszyscy uczestnicy zdali „turystyczny” egzamin na szóstkę! Następny wyjazd już za rok!
     Zieloną szkołę zorganizowała Ewa Chmiel z pomocą nauczycieli: Alicji Sroki, Danuty Kiwińskiej, Iwony Żyszkowskiej, Teresy Szmagalskiej i Iwony Tałaj.

   

   

   

19 czerwca – Muzyka w wakacyjnym tonie

     W tonie wakacyjnym są ostatnie dwa covery piosenek anglojęzycznych zrealizowane w bieżącym roku szkolnym. Utwór Sanny Nielsen: Undo zaprezentowany został podczas Wieczornicy Językowej w dn. 10.06.2015 i z tejże imprezy pochodzi wideo towarzyszące nagraniu profesjonalnemu. Warto też przypomnieć, że piosenka ta w wykonaniu naszej uczennicy zajęła pierwsze miejsce podczas III edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej w Żmudzi. Druga piosenka powstała dzięki nawiązanej przed kilkoma laty współpracy z zespołem amerykańskim The Mending Seed. Utwór Don't walk away nawiązuje do popularnej sagi Twilight, o której była mowa w klasach szóstych podczas omawiania treści związanych z filmem i rozrywką (podręcznik str. 81, rozdział: Entertainment). Nagrania piosenek dokonano w chełmskim studio SQUAT w ramach pracy z dziećmi wykazującymi szczególne uzdolnienia muzyczno - językowe. Zapraszamy do wysłuchania wersji utworów w wykonaniu Patrycji Krukowskiej z kl.5c. Pomysł i realizacja: Jolanta Obst.

18 czerwca – Zabawa szóstoklasistów

     Nie ma co się oszukiwać – w takim gronie to ostatnia, pożegnalna dyskoteka. Może dlatego uczniowie nasi bawili się naprawdę nieźle! W przerwach skocznej zabawy mogli zasiąść do wielkiej uczty, przygotowanej przez rodziców. Była też wspólna fotka z wychowawcami, skłaniająca do refleksji, że w takim gronie nie spotkają się już nigdy.

   

   

17 czerwca – Koniec nauki zwieńczony sukcesem

     Niemałym sukcesem kończą ten rok szkolny uczniowie naszej szkoły. Wyniki Ogólnopolskich Konkursów Przedmiotowych „Panda” są tego dowodem. Gratulujemy najlepszym z poszczególnych przedmiotów:

język angielski (p. Anna Wojciechowska) -
laureaci
Aleksandra Majówka 5a – 3 m.
Malwina Szustak 6c – 5 m.

język polski (p. Monika Wakoń) -
laureatka
Zuzanna Betiuk 5a – 5 m.
wyróżnienie
Joanna Bis 5a – 8 m.
język polski (p. Teresa Olucha) -
wyróżnienie
Zofia Nowakowska 4b – 7 m.
Teresa Czachorek 4b – 10 m.
język polski (p. Halina Iwaniec) -
laureaci
Aleksandra Breś 6c – 2 m.
Katarzyna Barlińska 6c – 3 m.
Kacper Kuba 6c – 3 m.
Patrycja Krukowska 5c – 3 m.
wyróżnienie
Edyta Jacyniuk 5c – 6 m.

przyroda (p. Jolanta Kuryjak) -
laureaci
Zofia Nowakowska 4b – 5 m.
Aleksandra Falenta 5a – 5 m.
wyróżnienie
Kacper Kuba 6c – 6 m.
Aleksandra Majówka 5a – 7 m.
Mateusz Charczuk 6c – 7 m.
Teresa Czachorek 4b – 9 m.
Hanna Betiuk 5a – 9 m.
Emilia Darmorost 5a – 9 m.
Aleksandra Mołczan 6c – 9 m.

   

12 czerwca – Sukces Oli Majówki w Lidze Językowej

     12 czerwca 2015 roku w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał IV edycji międzynarodowego konkursu z języka angielskiego Pierwsza Liga Językowa. Wielkim sukcesem zakończył się udział uczennicy naszej szkoły Aleksandry Majówki (Va), która zwyciężyła w kategorii szkół podstawowych. Radość z sukcesu jest tym większa, że konkurs ma wysoki stopień trudności, a w finale, Ola pokonała uczniów z klas szóstych szkół podstawowych.
     Liga Językowa jest międzynarodowym międzyszkolnym konkursem sprawdzającym znajomość języka angielskiego oraz wiedzę na temat kultury i tradycji państw anglojęzycznych. Konkurs ten odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski oraz ogólnopolskiego radia RMF FM. W roku szkolnym 2014/2015 w Lidze Językowej wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Polski, Rosji i Ukrainy. Konkurs składał się z trzech części. Pierwszy etap, oprócz znajomości leksyki i gramatyki angielskiej, obejmował historię i kulturę Australii. Drugi etap dotyczył Stanów Zjednoczonych. W zależności od ilości zdobytych punktów uczniowie weszli do III, II albo I ligi. Najlepszych 20 uczniów z poszczególnych kategorii wiekowych walczyło o dostanie się do I ligi. Finał I Ligi Językowej obejmował szczegółowe zagadnienia z zakresu historii i kultury Szkocji i Tomaszowa Lubelskiego. W gronie najlepszych znalazła się Ola, która uzyskała tytuł laureata (I miejsce) oraz otrzymała nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe, radio RMF i Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski. Naszą uczennicę wspierała Anna Wojciechowska, nauczyciel języka angielskiego.
     Jest to już kolejny sukces Oli z języka angielskiego. W tym roku szkolnym uczennica klasy Va została laureatką ogólnopolskich konkursów z języka angielskiego: PINGWIN, GALILEO, PANDA. Ponadto otrzymała wyróżnienie w konkursie MŁODY LINGWISTA.

   

10 czerwca – „Żyj zdrowo, będzie kolorowo”

     Taki tytuł nosiła wieczornica dla rodziców, która miała miejsce w naszej szkole w dniu 10.06.2015 r. Tematem przewodnim tego spotkania była promocja zdrowego odżywiania się. Uczniowie z klas 3a, 3b, 4b i 5c wykonywali piosenki i wiersze w języku angielskim i języku polskim. Natomiast uczniowie z klasy 5a wystawili przedstawienie o „Królewnie Śnieżce”. Dużo się działo na naszej szkolnej wieczornicy, przypominają o tym poniższe relacje filmowe i zdjęcia. Organizatorkami tego spotkania były p. Anna Wojciechowska, p. Teresa Olucha p. Jolanta Obst i p. Sylwia Wojciechowska.

   

8 – 10 czerwca – Projekt historyczny klas VI

     W dniach 08-10.06.2015r. klasy VI a, b i c podsumowały na lekcjach projekt historyczny, poświęcony państwom Unii Europejskiej. Dwu ,trzy i czteroosobowe zespoły zbierały informacje, poświęcone wylosowanemu państwu i prezentowały je na forum klasy. Pomysły były różnorodne. Koleżanki i koledzy z klas mogli skosztować różnego rodzaju potraw, charakterystycznych dla państw Unii, np. duńskiego deseru, czeskiej szarlotki, czy francuskich bagietek i ciasteczek. Nie zabrakło też węgierskich ostrych past z papryki. Zaprezentowano stroje, zabytki, modę, najwybitniejsze postacie i inne ciekawostki o krajach UE. Niektóre z grup przygotowały Quizy i słodkie nagrody za poprawne odpowiedzi. Projekt zakończył się wspólną oceną wszystkich prezentowanych państw UE.

   

9 czerwca – III edycja Turnieju Historycznego

     III edycja Turnieju Historycznego „Polacy w walce o angielskie niebo”, organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, już za nami. Odbyła się 9 czerwca 2015 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie. W Turnieju wzięło udział 21 drużyn ze szkół podstawowych z całego województwa lubelskiego. Każda drużyna liczyła 3 uczniów. Eliminacje składały się z kilku etapów, a w każdym z nich uczniowie mieli do rozwiązania zadania testowe i pisemne. Tematyka Turnieju dotyczyła walk polskich pilotów w bitwie o Anglię (VII – X 1940 r.). Uczniowie naszej szkoły występujący jako „Podniebne orły” zajęli czwarte miejsce w całej stawce. Reprezentowali nas: Natalia Osiejuk (kl. VI b); Julia Stołpiak (kl. V c); Kacper Kuba (kl. VI c). Gratulujemy serdecznie naszej drużynie młodych historyków. Kolejna, czwarta już edycja Turnieju Historycznego planowana jest w nowym roku szkolnym. Uczniów do konkursu przygotowywała nauczycielka historii, Joanna Klimczuk.

   

1 – 8 czerwca – Zbiórka baterii

     W związku z obchodzonym w czerwcu Światowym Dniem Ochrony Środowiska Naturalnego od 1 do 8 czerwca odbyła się w naszej szkole kolejna ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII. Zbierano wszelkiego typu baterie zasilające różne urządzenia elektroniczne np. radia, aparaty fotograficzne, kalkulatory, zabawki, zegary, gry, dzwonki, telefony, itp. W akcji wzięło udział 83 uczniów ze wszystkich klas I – VI, a także 5 nauczycieli. Najbardziej aktywnie uczestniczyły klasy: VI c oraz V c. Indywidualnie najwięcej baterii przynieśli:
1. Oskar Juszczak kl. III a 775 sztuk
2. Gabriel Nafalski kl. V b 480 sztuk
Ogółem udało się zgromadzić 3587 sztuk !!! Zebrane „elektrośmieci”, których nie wolno wyrzucać na ogólnodostępne wysypiska, zostały przekazane do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami przy ul. P. Skargi 11 w Chełmie. W trakcie trwania zbiórki można było również zdobyć ciekawe informacje na temat naszego śladu ekologicznego na Ziemi oraz obejrzeć najlepsze prace plastyczne, wykonane przez uczniów klas czwartych w ramach projektu „Chrońmy przyrodę w najbliższej okolicy”.
Akcję zorganizowały panie: Jolanta Kuryjak i Iwona Żyszkowska.

   

5 czerwca – Z wizytą w Zespole Szkół Gastronomicznych w Chełmie

     Uczenie się przez działanie to ważny element pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Przez cały rok szkolny na zajęciach rewalidacyjnych próbowaliśmy zastosować w praktyce umiejętności kulinarne. Kanapki, zapiekanki, owocowe sałatki, świąteczne pierniczki czy słodki deser potrafiliśmy wykonach w szkolnych warunkach. Dziś przyszedł czas na prawdziwe wyzwanie. Zaprosili nas uczniowie Zespołu Szkól Gastronomicznych, aby wspólnie przygotować to, co wszyscy bardzo lubimy – pizzę. Pod okiem starszych kolegów i nauczycieli przygotowywaliśmy produkty do swojej ulubionej pizzy. Przy okazji zwiedziliśmy różne pomieszczenia, w których przyszli kucharze przyrządzali swoje potrawy „na ocenę”. Niektórzy z nas też chętnie by się zobaczyli w tym zawodzie.
     Zajęcia zorganizowały: Edyta Rudnik, Katarzyna Branewska i Danuta Kiwińska przy znacznym wsparciu uczniów i opiekuna ZSG i H w Chełmie. Serdecznie dziękujemy!

   

   

1 czerwca – I feel fine

     W Dniu Dziecka składamy najlepsze życzenia dla wszystkich ... mam, mając nadzieję, że pozostaną na zawsze pełne energii i dziecięcej radości. Piosenkę dla wszystkich mam zaśpiewały: Sylwia Plata i Patrycja Krukowska z klasy 5c. Utwór zrealizowany został w chełmskim Studio Squat dzięki nawiązanej wcześniej współpracy z wokalistką amerykańską, panią Charity Chapman, która dostarczyła nam wersję instrumentalną swojej piosenki. Autor wideo: Jolanta Obst, nauczyciel języka angielskiego.


wrzesień 2014r.

październik 2014r.

listopad 2014r.

grudzień 2014r.

styczeń 2015r.

luty 2015r.

marzec 2015r.

kwiecień 2015r.

maj 2015r.


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry