22 stycznia – Podsumowanie projektu edukacyjnego „Na ludowo”

Projekt edukacyjny „Na ludowo” realizowany był w miesiącach: listopadzie, grudniu 2014r. i styczniu2015r. Był skierowany do uczniów z klas: V a, V b. Miał on na celu: przybliżenie uczniom tradycji ludowej, popularyzację muzyki ludowej, poznanie walorów artystycznych stroju ludowego z różnych stron Polski.
     Dzięki projektowi uczniowie mieli możliwość rozwinąć swoje zdolności muzyczne i plastyczne. Zdobywali umiejętność pracy w zespole i autoprezentacji.
     Pod kierunkiem nauczycieli: Edyty Rudnik, Danuty Kiwińskiej i współudziale Doroty Barlińskiej, Ireneusza Konopko i Albina Gumiennego zostały zrealizowane następujące zadania:
1. Wybór piosenki ludowej „Piekła baba chleb” i przygotowanie do niej podkładu muzycznego.
2. Przygotowanie prac plastycznych na Festiwal Twórczości „Młody Artysta”
3. Prezentacja piosenki na Powiatowym Festiwalu Twórczości „Młody Artysta”.
4. Przygotowanie strojów ludowych do występu.
5. Zorganizowanie wystawki tematycznej w bibliotece szkolnej.
6. Zorganizowanie warsztatów plastycznych „Stroje ludowe z różnych regionów Polski”.
7. Zorganizowanie wystawy prac plastycznych i dokumentacji fotograficznej z realizowanych działań.
8. Nagranie piosenki i prezentacja nagrania w Internecie.
9. Podsumowanie projektu na szkolnej gazetce oraz mieszczenie informacji o realizacji projektu na stronie internetowej szkoły.
     Realizacja projektu nieco wydłużyła się w czasie, ale dała wiele satysfakcji i możliwości współpracy zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

20 stycznia – I Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

20 stycznia 2015r. odbył się I Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Chełmie. Brali w nim udział soliści ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta. Prezentowali oni własne interpretacje i umiejętności artystyczne propagując i kontynuując piękną tradycję śpiewania polskich kolęd i pastorałek. Nasza szkołę w kategorii klas I –III prezentowały uczennice: Oliwia Margol z klasy III b ( I miejsce ) – op. Iwona Kisiel – Tałaj i Julita Pogonowska z klasy II a ( III miejsce) – op. Ewa Chmiel i Alicja Sroka.
Serdeczne gratulacje!

19 stycznia – Laureatka Konkursu plastycznego „Magiczna Bombka”

Karolina Kosiba z klasy V a uzyskała I miejsce w kategorii dzieci młodsze w ogólnopolskim świątecznym konkursie plastycznym pt. „Magiczna Bombka”, organizowanym przez Społeczność Portalu Integracyjnego „Domek Baby Jagi” w Stalowej Woli. Prace swoją wykonała pod kierunkiem Danuty Kiwińskiej.
Serdecznie gratulujemy!

9 stycznia – Would you like to?

Klasy szóste zrealizowały ostatnio podczas zajęć z języka angielskiego zagadnienie związane z użyciem some oraz any w zdaniach. W związku z tym powstała prezentacja z pytaniem: Would you like to? Należy zapamiętać tę konstrukcję, jako przykład odstępstwa od zasad ogólnych, które mówią, iż w pytaniach stosujemy słówko any. Wyjątkiem pozwalającym na zastosowanie some w pytaniach, jak w poniższej piosence, są sytuacje związane z propozycjami. W związku z tym po następujących wyrażeniach: Would you like oraz Can I have należy użyć słówka some/something. Najprościej widząc podobne zdanie angielskie jest więc zanucić słowa tej piosenki. Występujący w filmie członkowie koła języka angielskiego z klasy 3b zachęcają wszystkich uczniów do wspólnego śpiewania. Piosenkę z repertuaru twórców materiałów edukacyjnych pochodzących z Australii (www.TutorTunes.com) i wideo do niej przygotowała Jolanta Obst.

8 stycznia – Toys & Colours

Klasy pierwsze zrealizowały podczas zajęć z języka angielskiego rozdział związany z Toys & Colours. Występujący w filmie uczniowie z klasy 1c zachęcają wszystkich uczniów do wspólnego śpiewania i przypomnienia sobie słownictwa związanego z kolorami i zabawkami. Piosenki zrealizowane zostały podczas typowych zajęć prowadzonych z całą klasą, gdzie dzieci oprócz powtarzania słownictwa w rytm piosenki miały też samodzielnie i w miarę możliwości starannie wykonać polecenie z podręcznika. Skupione miny i entuzjazm świadczą o tym, że pierwszoklasiści wdrożyli się już do roli pilnego i uważnego ucznia. Piosenki i wideo, w którym po raz pierwszy w roli aktorów wystąpili uczniowie klasy 1c, przygotowała Jolanta Obst.

7 stycznia – Where do you live?

Oto krótki utwór zrealizowany podczas zajęć z języka angielskiego w klasach 3a oraz 3b. Piosenka edukacyjna ze szkolnego podręcznika to dobry sposób na utrwalenie słownictwa i konstrukcji gramatycznych. W piosence pojawia się pytanie o miejsce zamieszkania i odpowiedź na nie. Własny domek na drzewie czy też igloo w zimie to marzenie prawie każdego dziecka. Wszyscy uczniowie udowodnili, że śpiewanie w języku angielskim jest świetną zabawą. Wideo zrealizowała Jolanta Obst, nauczyciel języka angielskiego.

wrzesień 2014r.

październik 2014r.