11 października – II Festiwal Ziemniaka

Dnia 11.10. 2014r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie dla przyszłych „pierwszaków”. Atrakcji było bardzo dużo. Na początku dzieci odgadywały zagadki dotyczące ziemniaka oraz odpowiadały na pytania związane z jesienią. Następnie odbyły się gry i zabawy, tematycznie związane z ziemniakiem. Najpierw przedszkolaki zbierały ziemniaki, potem rzucały nimi do koszyków, następnie musiały pokonać trasę niosąc na drewnianych łyżkach ziemniaka. Największą frajdę sprawiły dzieciom strzały kijem hokejowym kartofelkiem do bramki.
     Podczas wszystkich zabaw i zadań, rodzice wspierali swoje pociechy gromkimi okrzykami i brawami. Na koniec spotkania przybyli goście zostali zaproszeni na degustację pieczonych ziemniaków. Po stopniu zabrudzenia ust i rąk można się było domyślić, że bardzo im smakowały. Podczas konsumpcji wyłoniono Ziemniaczaną Królową i Ziemniaczanego Króla zabawy. Koronacja miała podniosły charakter.
     Wspólnie spędzony czas upłynął w radosnej i rodzinnej atmosferze oraz dostarczył wszystkim wielu miłych doznań.

5 października – Poświęcenie i wręczenie różańców uczniom klas III

Dnia 5 października 2014r. w kościele p.w. Ducha Świętego na Mszy Św. o godz. 11.30, miało miejsce uroczyste poświęcenie i wręczenie różańców uczniom klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Wydarzenie to zgromadziło w naszej świątyni dzieci wraz z rodzicami oraz parafian, którzy modlitwą towarzyszyli naszym trzecioklasistom w tym szczególnym dniu. W krótkim montażu słowno- muzycznym przez wiersze i piosenki uczniowie wyrazili swoją miłość do modlitwy różańcowej. Ksiądz Damian poświęcił różańce, a następnie wręczył je dzieciom. Był to pierwszy, ale istotny krok, w którym dzieci zaprosiły Maryję, aby pomogła im jak najlepiej przygotować się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

3 października – Pielgrzymka do Matki Bożej Chełmskiej

Dnia 3 października 2014r. uczniowie klasy VI c wraz z katechetką Bożeną Stępień udali się do Bazyliki na Górę Chełmską, aby obejrzeć wystawę obrazów Matki Bożej, których koronacji dokonał Kardynał Stefan Wyszyński. Tytuł wystawy- „Matka Boża w wielu obliczach” przypomina nam o obecności kultu Maryjnego w każdym zakątku naszej Ojczyzny. Uczniowie z ciekawością oglądali obrazy oraz czytali krótkie interesujące teksty o historii każdego z nich. Następnie udali się pod pomnik naszego Patrona szkoły, aby zapalić znicze i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

wrzesień 2014r.