Aktualności

13 kwietnia – udział pocztu sztandarowego w uroczystościach 75. rocznicy zbrodni katyńskiej i 5. rocznicy tragedii smoleńskiej

Uroczystą mszą świętą w Bazylice Narodzenia NMP rozpoczęły się obchody 75. rocznicy zbrodni katyńskiej i 5. rocznicy tragedii smoleńskiej. Dla młodzieży to prawdziwa lekcja najnowszej historii Polski. Udział pocztów sztandarowych w Bazylice i przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej dodało rangi uroczystości. Poczet sztandarowy z naszej szkoły również uczestniczył w tych uroczystościach.

9 kwietnia – Woda w roli głównej

Pierwsze z serii czwartkowych spotkań dla przedszkolaków przebiegało wokół tematu o wodzie. Dzieci przekonały się, że jest ona środowiskiem życia małej złotej rybki. Poznały ją, wysłuchawszy bajki o tej wodnej istocie, spełniającej niemal każde życzenie. Oglądały też na żywo mieszkankę szkolnego akwarium, prześcigując się w jej dokarmianiu. Z kolorowych kartonów i płyt CD dzieci wykonały rybki, które skrzętnie przeliczyły, a ich ilość zapisały na tablicy. W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się także, że woda to niezwykła substancja występująca w trzech stanach skupienia. Obserwowały przemiany, jakim ulega lód, woda i para wodna. Pięknie tłumaczyły tak trudne zjawiska, jak topnienie, parowanie, skraplanie czy zamarzanie. Wykonując proste doświadczenia, poznały różne właściwości substancji cieknącej na co dzień z domowego kranu. Na koniec rozwiązywały przygotowane w formie prezentacji komputerowej zagadki o wodzie.
Autorkami czwartkowego spotkania były panie: Jolanta Kuryjak, Halina Iwaniec, Elżbieta Borowska i Jadwiga Królikowska.

wrzesień 2014r.

październik 2014r.