Aktualności

Aktualności

18 czerwca – Młode literatki nagrodzone!

     Grupa uczniów z klasy 6c wzięła udział w tegorocznej III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Dla Młodych Twórców „Kardynał Stefan Wyszyński – patron ważnych spraw”. Jego organizatorem jest po raz kolejny Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 w Radomiu. Prezydent tego miasta wraz z Księdzem Biskupem Henrykiem Tomasikiem – Ordynariuszem Diecezji Radomskiej objęli konkurs honorowym patronatem. Trzy nasze szóstoklasistki wypowiedziały się pisemnie w formie opowiadania i kartki z pamiętnika na temat „Człowiek lub dzień, który zmienił moje życie”, uzyskując:
III miejsce – Julia Daniewska
III miejsce – Aleksandra Stasiak
wyróżnienie – Edyta Jacyniuk
Do udziału w konkursie zachęciła swoje uczennice polonistka Halina Iwaniec.
17 czerwca – Językowy LEON rozstrzygnięty!

     W dniach 23-25 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON z języka angielskiego. Był to pierwszy w tym roku szkolnym konkurs skierowany nie tylko do uczniów klas 4-6, ale również 1-3, i właśnie w tej grupie znalazł największą liczbę zwolenników. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego oraz umożliwienie uczniom zmierzenia się a trzydziestoma trudnymi, a czasem podchwytliwymi pytaniami. Oto laureaci:
Olaf Barcicki – kl. 3a, miejsce V
Julita Pogonowska – kl. 3a, miejsce IX
Julia Otkała – kl. 1d, miejsce X
     Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Opiekunami uczniów były nauczycielki Joanna Kargul oraz Agnieszka Suska.
Gratulujemy laureatom!
17 czerwca – „Nim przyjdą wakacje …”

     Nie czekając na 24 czerwca wypłynęliśmy na głębokie wody!!! Przemierzając morza i oceany, walcząc z przeciwnościami losu dopłynęliśmy do celu. Wspaniałe zabawy to klucz do osiągnięcia sukcesu!!!

   
16 czerwca – Laureaci LEONA

     Udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LEON pozwolił wyłonić kolejną grupę laureatów. Gratulujemy zwycięzcom! matematyka (sesja zimowa)
X miejsce – Aleksandra Majówka z klasy 6a

matematyka (sesja wiosenna)
VII miejsce – Gabriel Sawicki z klasy 4b
VII miejsce – Aleksandra Majówka z klasy 6a
IX miejsce – Oskar Juszczak z klasy 4b
X miejsce – Nikodem Wadowski z klasy 6a

język polski (sesja wiosenna)
IX miejsce – Edyta Jacyniuk z klasy 6c
16 czerwca – Konkurs „Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce”

     W maju uczennice Aleksandra Majówka kl. VIa, Kamila Osińska kl. VIa, Zuzanna Betiuk kl. VIa wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce”, zaś uczniowie: Zofia Nowakowska kl. Vb, Patrycja Kryszczuk kl. Vb, Piotr Grządkowski kl. Va wzięli udział w plastycznej edycji tego konkursu. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 50 w Lublinie pod Honorowym Patronatem Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego Stanisława Budzika, Dyrektora Instytutu Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego Marty Wójcik, Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Wyróżnienie w konkursie literackim za piękny wiersz otrzymała Kamila Osińska z kl. VIa. Rozdanie nagród odbyło się 30 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 50, ale ponieważ Kamila nie mogła uczestniczyć w tych uroczystościach otrzymała nagrodę w czasie szkolnego apelu. Opiekunem była p. Jolanta Marciniak.
15 czerwca – „Zgaś ryzyko – ogień w lesie, na polu i na łące”

     Dnia 15 czerwca uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Zgaś ryzyko – ogień w lesie, na polu i na łące”. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniom szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego na zagadnienia niebezpieczeństwa pożarowego w lasach, na polach i łąkach. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie: Łukasz Marzec, Remigiusz Zazula, Kinga Kalita. Uczniów do konkursu przygotowali: Elżbieta Franczak, Katarzyna Branewska, Edyta Rudnik i Ireneusz Konopko. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   
15 czerwca – „Dobrej zabawy nigdy za wiele …”

     15 czerwca nasza szkoła dopłynęła do wybrzeży „Przylądka Dobrej Nadziei” Kapitanem statku był Adrian Borowik, a załogą rodzice i terapeuci pracujący z dziećmi autystycznymi. Wyjątkowe warsztaty o wykorzystaniu zabawy w terapii pozwoliły nam z innej strony poznać autyzm. Każdy uczestnik warsztatów odnalazł w sobie 3 E: energię, ekscytację, entuzjazm. Więcej o metodach pracy z dziećmi autystycznymi na stronie:

http://przyladekdobrejnadziei.pl

www.facebook.com/adrian.borowik.warsztaty/


Całej załodze oraz wyjątkowemu kapitanowi serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne rejsy.

   
13 czerwca – OLIMPUS 2016 - sesja wiosenna

     Początkiem czerwca dotarły do szkoły dyplomy dla laureatów olimpiad przedmiotowych OLIMPUS 2016 – sesja wiosenna, organizowanych przez Zespół Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych w Warszawie. Pomimo, że testy były wielokrotnego wyboru to tytuł laureata uzyskało aż 11 uczniów z naszej szkoły.

Z języka polskiego – w grupie uczniów klas szóstych:
Zuzanna Betiuk z kl. VI a – XIV miejsce

Z przyrody – w grupie uczniów klas szóstych:
Aleksandra Majówka z kl. VI a – VI miejsce
Emilia Darmorost z kl. VI a – VI miejsce
Edyta Jacyniuk z kl. VI b – IX miejsce
Aleksandra Falenta z kl. VI a – XII miejsce

Z przyrody – w grupie uczniów klas piątych:
Zofia Nowakowska z kl. V b – VI miejsce
Kacper Grządkowski z kl. V b – XIV miejsce

Z przyrody – w grupie uczniów klas czwartych:
Michał Lubaszewski kl. IV b – X miejsce
Anna Hnydka z kl. IV b – XIV miejsce
Oskar Juszczak z kl. IV b – XIV miejsce
Pola Kazimierczak z kl. IV b – XIV miejsce

   
10 czerwca – Sukces Oli w międzynarodowym konkursie I Liga Językowa

     10 czerwca 2016 roku w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał międzynarodowego konkursu z języka angielskiego Pierwsza Liga Językowa. Wielkim sukcesem zakończył się udział uczennicy naszej szkoły Aleksandry Majówki (VIa), która po raz drugi z rzędu zwyciężyła w kategorii szkół podstawowych.
    Liga Językowa jest międzynarodowym konkursem sprawdzającym znajomość języka angielskiego oraz wiedzę na temat kultury i tradycji państw anglojęzycznych. Konkurs ten odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski oraz ogólnopolskiego radia RMF FM. W roku szkolnym 2015/2016 w Lidze Językowej wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Polski, Rosji i Ukrainy. Konkurs składał się z trzech części. Pierwszy etap, oprócz znajomości leksyki i gramatyki angielskiej, obejmował historię i kulturę Walii. Drugi etap dotyczył Kanady. Finał I Ligi Językowej obejmował szczegółowe zagadnienia z zakresu historii, geografii i kultury Republiki Południowej Afryki i Tomaszowa Lubelskiego. W gronie najlepszych znalazła się Ola, która uzyskała tytuł laureata (I miejsce) oraz otrzymała nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe, lokalne przedsiębiorstwa i Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski. Naszą uczennicę wspierała Anna Wojciechowska, nauczyciel języka angielskiego.

   
10 czerwca – Wycieczka do Lublina

     W słoneczny poranek 10 czerwca, uczniowie klasy IB wyruszyli na klasową wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. W dobrych humorach i pełni energii dotarli na miejsce czyli do skansenu. Tam zwiedzili pierwszy eksponat przywieziony do muzeum czyli wiatrak z Zygmuntowa. Potem obejrzeli eksponaty charakterystyczne dla Wyżyny Lubelskiej. Dzieci brały udział w warsztatach, przeprowadzonych na terenie skansenu i świetnie się bawiły. W radosnych nastrojach i ze śpiewem na ustach wrócili do domu pełni wrażeń.

   

   
6 – 10 czerwca – Zielona Szkoła

     W tym roku, już po raz kolejny ponad 80 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w zajęciach na Zielonej Szkole. Tym razem bardzo gościnny okazał się dla nas Ośrodek „Almatur” w Janowie Lubelskim. Przez pięć dni poznawaliśmy uroki janowskich lasów i czynnie odpoczywaliśmy, ucząc się jednocześnie zastosowania wiedzy poznanej w szkole w sposób praktyczny. Dla wielu z uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, był to pierwszy tak długi pobyt bez rodziców. Małe kryzysy szybko minęły, bowiem atrakcje, jakie na nas czekały nie pozwalały na nudę i były bardzo wyczerpujące. Organizatorzy i nasi nauczyciele zadbali o rozwijanie naszej tężyzny fizycznej, dlatego długie spacery, wycieczki, podchody, zawody sportowe, dyskoteki, karaoke i ognisko były na porządku dziennym. Na dalsze trasy zabierał nas specjalny wesoły pociąg, szóstoklasiści natomiast poznawali okolice na rowerach. Nie lada atrakcją dla młodszych i starszych okazał się pobyt w Parku Rekreacji „Zoom Natury”, gdzie w laboratoriach można było nie tylko zobaczyć ekspozycje, ale też dotknąć, posłuchać, popatrzeć przez lunetę, czy mikroskop elektronowy. Ale największym wyzwaniem dla dzieci okazał się park linowy, który pokonali wszyscy, pokonując tym samym swoje słabości i wahania. Podczas leśnych wędrówek na każdym kroku spotykaliśmy ślady historii z czasów II wojny światowej, w czasie której lasy janowskie stanowiły schronienie dla wielu partyzantów. Tereny, które przemierzaliśmy sprawiały wrażenie, że czas się zatrzymał, a cywilizacja tu nie dotarła. W starej pracowni garncarskiej próbowaliśmy trudnej sztuki lepienia glinianych naczyń i oglądaliśmy z zaciekawieniem studnię z żurawiem oraz koniki polskie. Kulminacją pobytu na zielonej szkole był relaks w pływalni „Otylla”, gdzie wodne szaleństwo nie miało końca. Pogoda nam dopisała, więc pobyt na zielonej szkole uważamy za bardzo udany.
     Wyjazd na zieloną szkołę zorganizowała Ewa Chmiel, natomiast uczniami opiekowały się: Alicja Sroka, Iwona Żyszkowska, Teresa Szmagalska , Iwona Tałaj, Elżbieta Franczak i Danuta Kiwińska.

   

   

   
9 czerwca – Reprezentacja szkoły na III Miejskiej Integracyjnej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Chełm 2016

     9 czerwca reprezentacja szkoły w składzie: Magdalena Tomaszewska, Karol Paszuk, Kinga Kalita i Oliwia Wątroba uczestniczyła w zawodach sportowych. Wszyscy spisali się bardzo dobrze. Otrzymali srebrne i złote medale oraz pamiątkowe dyplomy. Dzięki ich postawie szkoła zdobyła piękny puchar. Bardzo dziękujemy naszej reprezentacji!

   

   
8 czerwca – „Czas uleczyć miłością”

     Jest to motto uroczystości, jaka miała miejsce w dniu 08.06.2016 r. w Siemieniu k. Parczewa. Na obchody 15 – lecia nadania szkole w Siemieniu imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego była zaproszona p. dyrektor Barbara Anchimowicz oraz poczet sztandarowy wraz z opiekunem p. T. Oluchą. Delegacja z naszej szkoły uczestniczyła we mszy św. oraz w uroczystościach na terenie szkoły. W części oficjalnej dyr. naszej szkoły miała krótkie wystąpienie, podczas którego pogratulowała jubileuszu szkole i podarowała dyrektorowi tamtejszej placówki album o Chełmie. Następnie laureatom konkursów literackich i plastycznych poświęconych Prymasowi Tysiąclecia wręczono nagrody i wyróżnienia. Z naszej szkoły nagrody otrzymali: Z. Betiuk, T. Błaszko i W. Błaszczuk. Opiekunami tych uczniów były panie J. Marciniak i B. Stępień. Po wręczeniu nagród odbyła się część artystyczna, na którą złożył się montaż słowno – muzyczny i układ baletowy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

   

   
7 czerwca – Wycieczka do Farmy iluzji i Dęblina

     Ach co to był za dzień - pełen wrażeń. 07.06.2016r., we wtorek, z samego rana dwie klasy czwarte: IV a i b wyruszyły do Farmy iluzji. Pogoda dopisała. Humory też. Zabawa była udana - najpierw zwiedzanie z Panią przewodnik odwróconego domu, magicznych labiryntów i mnóstwa iluzji... Atrakcji nie zabrakło również podczas czasu wolnego, aż żal było odjeżdżać! Następnym punktem wycieczki była Szkoła Orląt w Dęblinie. Obejrzeliśmy tam park maszynowy polskiego lotnictwa, zwiedziliśmy samolot VIP-ów, „Kasę” od środka i podziwialiśmy próbne loty i akrobacje samolotów przed występem na Pikniku w Depułtyczach Królewskich, dokąd zostali zaproszeni z wizytą. To był bardzo obfity we wrażenia dzień.

   

   
1 – 7 czerwca – Zbiórka zużytych baterii

     W związku z obchodzonym w czerwcu Światowym Dniem Ochrony Środowiska Naturalnego od 1 do 7 czerwca odbyła się w naszej szkole kolejna ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII. Zbierano wszelkiego typu baterie zasilające różne urządzenia elektroniczne np. radia, aparaty fotograficzne, kalkulatory, zabawki, zegary, gry, dzwonki, telefony, itp. W akcji wzięło udział 86 uczniów z klas I – VI, a także 4 nauczycieli. Najbardziej aktywnie uczestniczyły klasy: IV a oraz IV b i VI c. Indywidualnie najwięcej baterii przynieśli:
1. Oskar Juszczak kl. IV b 1005 sztuk
2. Gabriel Nafalski kl. VI b 680 sztuk
     Ogółem udało się zgromadzić 5012 sztuk!!! Zebrane „elektrośmieci”, których nie wolno wyrzucać na ogólnodostępne wysypiska, zostały przekazane do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami przy ul. P. Skargi 11 w Chełmie. W trakcie trwania zbiórki można było również zdobyć ciekawe informacje na temat naszego śladu ekologicznego na Ziemi oraz obejrzeć najlepsze prace plastyczne, wykonane przez uczniów klas czwartych w ramach projektu „Chrońmy przyrodę w najbliższej okolicy”.

   
6 czerwca – Sukces uczniów klasy VI a w IV Turnieju Historycznym „Józef Piłsudski - twórca polskiej niepodległości” organizowanym przez IPN w Lublinie.

     6 czerwca 2016 r. w siedzibie IV LO w Lubinie odbył się IV Turniej Historyczny: „Józef Piłsudski - twórca polskiej niepodległości” dla szkół podstawowych. Tematyka Turnieju dotyczyła postaci wybitnego Polaka, męża stanu, Józefa Piłsudskiego. O główną nagrodę zawalczyły 22 drużyny z całej Lubelszczyzny. Z nich wyłoniono finałową trójkę. Wśród nich znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmie. Ostatecznie, po zaciętej walce, dziewczęta zdobyły III miejsce. Drużyna „Fanki Marszałka” w skład której weszły: Zuzanna Misan, Aleksandra Majówka i Emilia Darmorost spisały się dzielnie. Uczennice do konkursu przygotowała pani Joanna Klimczuk.

   
1 czerwca – Eliminacje do VII Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia

     Dnia 01.06.2016r w Gminnym Ośrodku Kultury w Żółtańcach odbyły się eliminacje do VII Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia dla szkół podstawowych i gimnazjów. Wzięły w nich udział 2 uczennice z naszej szkoły z klasy VI c: Sylwia Plata i Patrycja Krukowska. Patrycja awansowała do finału, który odbędzie się nad zalewem w Żółtańcach w dniu 19.06.2016r. Zapraszamy wszystkich do oglądania na żywo występu Patrycji i prosimy o doping.
1 czerwca – Pokaz projektów Leonarda da’ Vinci

     1 czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Chemie odbył się pokaz machin wojennych i urządzeń zaprojektowanych przez najwybitniejszego geniusza i konstruktora w dziejach ludzkości Leonarda da’ Vinci. Zabawom nie było końca. Wszystkie dzieci były szczęśliwe i zachwycone, że mogły dotknąć i poznać zasady działania maszyn, które wpłynęły na losy ludzkości.

   

   
wrzesień 2015r.

październik 2015r.

listopad 2015r.

grudzień 2015r.

styczeń 2016r.

luty 2016r.

marzec 2016r.

kwiecień 2016r.

maj 2016r.


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry