Aktualności

Aktualności

21 grudnia – Kolędowanie przy szopce

     W drugi dzień Jarmarku Świątecznego na Placu Łuczkowskiego uczniowie z naszej szkoły rozpoczęli kolędowanie przy szopce. Tradycyjne i nieco nowsze kolędy i pastorałki pięknie zaśpiewały dzieci z klasy II a i nieliczni reprezentanci klasy V a.
Wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy mimo niesprzyjającej aury przyszli do szopki, aby głosić w niedźwiedzim grodzie wesołą nowinę, serdecznie dziękujemy!

17 – 18 grudnia – Jasełka

     Świąteczna atmosfera zapanowała w Szkole Podstawowej nr 4 w Chełmie na dobre. Zgodnie z polską tradycją bożonarodzeniową w wielu klasach śpiewano kolędy, strojono świąteczne drzewka, przygotowywano stroiki, składano sobie życzenia i łamano się opłatkiem. Tu i ówdzie można było zobaczyć kolędników-przebierańców z klas młodszych i starszych oraz poczuć zapach pieczonych pierniczków, przygotowywanych przez uczniów z klas integracyjnych.
     Wraz z pierwszą gwiazdką sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi gośćmi zaproszonymi na przedstawienie Jasełek, przygotowane przez uczniów klas integracyjnych II a i V a. Oprócz rodziców i dziadków na uroczystość przybyli najmłodsi – przyszli uczniowie naszej szkoły, aby obejrzeć ten niezwykły spektakl związany z narodzeniem Jezusa. Atmosfera tego wieczoru nawiązywała do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Recytacje, śpiewane przez dzieci kolędy przy akompaniamencie fletów i bum – bum rurek oraz gra małych aktorów sprawiły wiele radości uczestnikom tego niezwykłego wieczoru. Gromkie brawa, jakie otrzymali młodzi artyści świadczyły o tym, że spektakl się podobał. Dopełnieniem bożonarodzeniowej tradycji stały się życzenia złożone przez Dyrekcję obecnym na spotkaniu dzieciom, ich rodzicom i dziadkom.
     Następnego dnia Jasełka obejrzała cała społeczność szkolna zgromadzona na uroczystym apelu podsumowującym pracę samorządu szkolnego.
Jasełka Przygotowali nauczyciele: Ewa Chmiel, Alicja Sroka, Danuta Kiwińska i Albin Gumienny.

   

   

17 grudnia – Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Boże Narodzenie 2014”

     Na Powiatowy Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie 2014” napłynęły 62 prace z 8 placówek specjalnych i integracyjnych z Chełma i powiatu chełmskiego. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria: 4 – 9 lat,
II kategoria: 10 – 13 lat,
III kategoria powyżej 13 lat.
Wyłoniono laureatów w poszczególnych kategoriach:

I kategoria :
Antoni Kędzierawski - Przedszkole Miejskie nr3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie (opiekun Ewa Kalita i Wioletta Kosmowska)
Maja Chomik - Przedszkole Miejskie nr3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie (opiekun Ewa Kalita i Wioletta Kosmowska)
Filip Pisarski - Przedszkole Miejskie nr3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie (opiekun Ewa Kalita i Wioletta Kosmowska)
Antonina Muca – SOSW w Dorohusku (opiekun Agnieszka Szpetmańska)
Jakub Kuchta - SOSW w Dorohusku (opiekun Katarzyna Pawlak)
Łukasz Bogdziel – Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmie (opiekun Teresa Szmagalska)
Magdalena Tomaszewska - Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmie (opiekun Katarzyna Branewska)
Karol Paszuk - Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmie (opiekun Alicja Sroka)
Maja Choma - ZSO nr 7 w Chełmie (opiekun Elżbieta Staniszewska, Edyta Bubiłek –Wójcik)

II kategoria
Martyna Gargol - ZSO nr 7 w Chełmie (opiekun Agnieszka Jaroszek, Edyta Bubiłek –Wójcik)
Bartosz Iwaniuk - ZSO nr 7 w Chełmie (opiekun Agnieszka Jaroszek, Edyta Bubiłek –Wójcik)
Michał Gajewski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmie (opiekun Danuta Kiwińska)
Mateusz Grzegorczyk - SOSW w Dorohusku (opiekun Justyna Bochen)
Weronika Kucharzak - ZWiPPP nr 1 w Chełmie ( opiekun Agnieszka Szponar)

III kategoria
Maja Nikołajew – ZSO nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie (opiekun Anna Koba)
Krystian Krupa - SOSW w Krasnymstawie ( opiekun Joanna Szumilak)
Mateusz Makuch - SOSW w Krasnymstawie ( opiekun Joanna Szumilak)
Klaudia Szoda - ZWiPPP nr 1 w Chełmie ( opiekun Agnieszka Szponar)
Jan Oleszczuk - ZWiPPP nr 1 w Chełmie ( opiekun Agnieszka Szponar)
Eryk Kalamon - ZSO nr 7 w Chełmie (opiekun Renata Obcarska)
Anita Strygun - SOSW w Dorohusku (opiekun Justyna Kiryczuk)
Paweł Kozar - SOSW w Dorohusku (opiekun Jolanta Giedz)

     Konkurs przygotowały: Danuta Kiwińska, Alicja Sroka, Edyta Rudnik, Katarzyna Branewska.
Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
Dyplomy i nagrody dla laureatów dostarczone zostaną do placówek na terenie Chełma po 6 stycznia 2015r. Laureatów spoza Chełma prosimy o osobisty odbiór dyplomów i nagród w sekretariacie SP nr4 również po 6 stycznia 2015r.

16 grudnia – Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

     Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmie w składzie: Aleksandra Majówka, Martyna Szychulec, Mikołaj Drozd, Rafał Korol, po zdobyciu pierwszego miejsca miasta Chełm w Szachach Drużynowych, pojechali do Tomaszowa Lubelskiego na Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Rywalizowało ze sobą 18 najlepszych Szkół w Województwie. Po rozegraniu 7 rund Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmie zajęła 4 miejsce w Województwie, zabrakło 0,5 punkta do podium. Wyżej wymienieni uczniowie należą też do klubu szachowego MKS Agros Chełm Nasz powiat Chełm reprezentowała też ZSO Szkoła Podstawowa Dorohusk która zajęła 10 miejsce. Zawody wygrała Szkoła Podstawowa nr 3 Międzyrzec Podlaski i ona pojedzie na Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych.

   

   

12 grudnia – Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Języku Angielskim Let's sing Christmas Songs

     W szóstej edycji konkursu zorganizowanego przez ZSO nr 6 w Chełmie udział wzięły piątoklasistki SP 4, prezentując dwa utwory anglojęzyczne. Nasze reprezentantki to: Sylwia Plata z piosenką Leony Lewis „One more sleep til Christmas” oraz Patrycja Krukowska, wykonawczyni utworu Ariany Grande „Last Christmas”, będącego jednocześnie nową wersją powszechnie znanego przeboju świątecznego grupy Wham! Nasze uczennice zwyciężyły w kategorii soliści klas 4-6, zajmując ex aequo:
I miejsce - Patrycja Krukowska
I miejsce - Sylwia Plata
Do konkursu przygotowała je Jolanta Obst.

8 grudnia – III Ogólnopolska Edycja Konkursu „Moje miasto i mój region za sto lat”

     Organizatorem III Ogólnopolskiej Edycji Konkursu „Moje miasto i mój region za sto lat” adresowanej do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej była Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku. Kinga Dorosz uczennica klasy 3 „b” zajęła III miejsce. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Uroczystość finałowa odbyła się 8 XII w Białymstoku. Nasza Kinga też tam była i bardzo miło czas spędziła. A spędzone tam chwile na zdjęciach uwieczniła. O tym fakcie informujemy i serdecznie gratulujemy!

8 grudnia – Poświęcenie medalików

     W poniedziałek 8 grudnia 2014r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Mszy Świętej o godz. 18.00, w kościele Świętego Ducha, miał miejsce kolejny etap przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas III. Ksiądz Damian Dorot poświęcił medaliki, a rodzice uroczyście wręczyli je swoim dzieciom, aby były dla nich drogowskazem na drodze życia.

   

   

6 grudnia – Rodzinne świąteczne warsztaty plastyczne

     Po wizycie Mikołaja, nadszedł czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Do tych najbardziej rodzinnych Świąt przygotowują się zarówno dorośli, jak i dzieci. Tradycje Świat Bożego Narodzenia przekazywane z pokolenia na pokolenie stanowią o naszej kulturowej tożsamości, szczególnie teraz w dobie powszechnej komputeryzacji i nowoczesności. Babcia i Dziadek to osoby, które jak nikt inny umieją przekazać swoim wnukom to, co potrafi połączyć pokolenia. Wspólne przygotowywanie ozdób choinkowych z tradycyjnych materiałów i według tradycyjnych wzorów jest tego przykładem.
     Obecni na spotkaniu Dziadkowie i Babcie wraz z wnukami wspólnie wykonywali ozdoby choinkowe, przy okazji wspominając dawne czasy i magię wspólnego świętowania. Spod rąk dzieci i dorosłych wyszły piękne „pawie oczka”, bibułkowe anioły, jeżyki, koszyczki, gwiazdeczki i oczywiście tradycyjne papierowe łańcuchy. Na choince zawisły również pierniczki i orzechy, nieodłączne elementy tradycji bożonarodzeniowej. Czas spędzony wspólnie przy kolędach dał wiele radości zarówno dzieciom, jak i ich dziadkom.
     Spotkanie odbyło się w ramach programu „Pora na Seniora”, a przygotowały go Danuta Kiwińska i Ewa Chmiel.

   

   

5 grudnia – Wizyta Świętego Mikołaja

     W piątek, 05.12.2014r. zabrzmiał w naszej szkole najbardziej chyba pożądany przez wszystkie dzieci świata dźwięk - dzwonek Świętego Mikołaja!!! Od samego rana, razem ze swoimi dwiema asystentkami, pukał do drzwi kolejnych klas i obdarowywał dzieci prezentami. Dla wszystkich, dużych i małych, miał też cukierki. Mikołaju przyjedź do nas znowu za rok!!!

   

   

4 grudnia – Świąteczna loteria

     04.12.2014r. Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole świąteczną loterię z niespodziankami. Wzięło w niej udział wiele dzieci, przychodziły też całe klasy wraz z wychowawcami. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na zakup nagród w szkolnych konkursach i akcjach charytatywnych.

   

3 grudnia – Miejskie Igrzyska w szachach drużynowych

     Komunikat Miejskich Igrzysk w szachach drużynowych - 03.12.2014 r. SP nr 4 w Chełmie.
Klasyfikacja końcowa:

1. SP nr 4 w Chełmie 12 pkt. - op. Barbara Anchimowicz - 16 pkt. miasto
2. NSP nr 2 w Chełmie 9 /16pkt./ - op. Elżbieta Szychulec - 14 pkt. miasto
3. SP nr 7 w Chełmie 9 /15,5/ - op. Ewa Wierzbicka - 12 pkt. miasto
4. SP nr 8 w Chełmie 5 - op. Mariusz Raćkowicz - 10 pkt. miasto
5. SP nr 5 w Chełmie 4 - op. Andrzej Worzanowski - 9 pkt. miasto
6. SP nr 1 w Chełmie 2 - op. Marta Czerpak - 8 pkt. miasto
7. SP nr 11 w Chełmie 1 - op. Jarosław Misiak - 7 pkt. miasto

     Skład zwycięskiej szkoły: Szychulec Martyna, Majówka Aleksandra, Korol Rafał, Drozd Mikołaj. Do zawodów Wojewódzkich awansował pierwszy zespół. Zawody odbędą się w dniu 16.12.2014 r. w Tomaszowie Lubelskim. Uczestniczące szkoły nagrodzono dyplomami. Organizatorzy serdecznie gratulują zwycięzcom a uczestniczącym zespołom dziękują za udział w zawodach.
Prezes ZM SZS w Chełmie
mgr Marian Sikorski

   


wrzesień 2014r.

październik 2014r.

listopad 2014r.


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry