Aktualności

Aktualności

26 stycznia – Zimowa sanna

     Dnia 26 stycznia 2016 roku uczniowie klasy I a uczestniczyli w kuligu zorganizowanym w stadninie koni Bachus. Przemili gospodarze przygotowali dla nas wiele atrakcji. Już przy bramie czekał na nas zaprzęg konny. Usadowiliśmy się wygodnie w saniach. Ci najodważniejsi za nami, na małych saneczkach. Na szczęście nie zgubiliśmy nikogo. Roztaczały się przed nami uroki pięknego, zimowego lasu. Na miejscu mogliśmy wypróbować swoje umiejętności hippiczne. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z koniem. Przyjemnie było je gładzić, dotykać i obserwować jaką sprawia im to przyjemność. Rozgrzeliśmy się ciepłym sokiem i kiełbaską z ogniska. Ruszyły w ruch śniegowe kule i sanki. Zabawom i śmichom nie było końca.

   

   
22 stycznia – kolejni laureaci ogólnopolskich konkursów przedmiotowych OLIMPUS 2015 – sesja jesienna

     Dopiero 22 stycznia 2016r. dotarły do szkoły dyplomy i nagrody książkowe dla laureatów ogólnopolskich konkursów przedmiotowych OLIMPUS 2015 – sesja jesienna, organizowanych jeszcze w listopadzie przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.
Tytuł laureata uzyskało aż osiem uczennic z naszej szkoły.

Z przyrody – w grupie uczniów klas szóstych:
I miejsce w Polsce – Aleksandra Majówka z kl. VI a – za zdobycie największej ilości punktów otrzymała nagrodę książkową i grawerowany dyplom laureata
IV miejsce – Emilia Darmorost z kl. VI a
VII miejsce – Aleksandra Falenta z kl. VI a
VIII miejsce – Zuzanna Betiuk z kl. VI a
IX miejsce – Zuzanna Misan z kl. VI a

Z przyrody – w grupie uczniów klas piątych:
II miejsce – Zofia Nowakowska z kl. V b
X miejsce – Natalia Kupracz z kl. V b

Z języka polskiego – w grupie uczniów klas szóstych:
V miejsce – Joanna Bis z kl. VI a
VI miejsce – Aleksandra Majówka z kl. VI a
VIII miejsce – Zuzanna Betiuk z kl. VI a

   
21 stycznia – Zimowe szaleństwa

     Wreszcie długo oczekiwana przez dzieci zima pojawiła się w Chełmie. Powiało, sypnęło śniegiem, zmroziło… i czas wyruszyć na kulig. Przejażdżka saniami po ośnieżonych polach bitwa na śnieżki, jazda konna, pieczenie kiełbasek przy ognisku to atrakcje, jakich doświadczyli uczniowie klas integracyjnych: III a i VI a. Bystrzy obserwatorzy mogli wypatrzeć zające i sarny szukających pożywienia pod śniegiem. Ruch na świeżym powietrzu, obcowanie z przyrodą i atmosfera dobrej zabawy towarzyszyły dzieciom tego dnia. Mieliśmy szczęście, bo w następnych dniach po zimie nie zostało już ani śladu…

   

   
20 stycznia – Miejski Festiwal Talentów pod hasłem „Kolędujmy Małemu”

     Dnia 20 stycznia 2016 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie odbył się Miejski Festiwal Talentów pod hasłem „Kolędujmy Małemu”. Naszą szkołę prezentowali uczniowie:
Oliwier Piecuch kl. I „a” integracyjna (op. Iwona Kisiel-Tałaj)
Kinga Kalita kl. VI „b” integracyjna (op. Edyta Rudnik)
     Udział w konkursie pozwolił dzieciom rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty. Gratulujemy wspaniałych prezentacji!

   
19 stycznia – Projekt przyrodniczy klas IV – „CZTERY PORY ROKU”

     19 stycznia 2016r. na parterze budynku szkolnego pojawiły się prace uczniów klas czwartych, wykonane w ramach projektu przyrodniczego „CZTERY PORY ROKU”. Wyznaczeni przez nauczyciela liderzy grup w poszczególnych klasach dobrali sobie skład kilkuosobowych zespołów i wylosowali określoną porę roku. Należało przygotować planszę zawierającą nazwę, datę rozpoczynającą daną porę roku i dzienny łuk pozornej wędrówki Słońca po niebie – takie było minimum. Reszta zależała od pomysłowości i zdolności uczniów. Pojawiły się więc różne skojarzenia związane z tą porą roku: zjawiska przyrodnicze, zmiany w przyrodzie, sporty uprawiane w tym czasie, sposoby ubierania się, przysłowia, wierszyki, rysunki, fotografie itp. Ważna też była szata graficzna i staranność wykonania.
Dużą trudność stanowiła koniecznośc samooceny wykonanej pracy jako całości i określenie konkretnego udziału poszczególnych członków zespołów. Dzięki temu projekt miał na celu nie tylko rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, ale uczył współdziałania w grupie i służył integracji zespołów klasowych.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia prezentowanych prac projektowych!
15 stycznia – II Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

     W dniu 15 stycznia 2016r. w ZSO Nr 7 w Chełmie odbył się II Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 46 solistów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu chełmskiego. Uczestnicy Festiwalu wykonywali 1 kolędę lub pastorałkę. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Julita Pogonowska, Martyna Pieczykolan, Olaf Barcicki z klasy IIIa oraz Joanna Bis z klasy VIa. Występy zakończyły się sukcesami. Zdobyliśmy aż trzy wyróżnienia.
Uczniów do konkursów przygotowały: Alicja Sroka i Ewa Chmiel.
10 stycznia – Jasełka w kościele

     Jasełka w kościele to już tradycja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Chełmie. Jak co roku na koniec okresu Bożego Narodzenia uczniowie z tej szkoły przedstawili jasełka w parafii pw. Świętego Ducha w Chełmie.
     Jeszcze raz dzięki małym artystom rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i wszyscy zebrani na Mszy Świętej mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia. Tym razem niezwykłym wędrowcom drogę do stajenki wskazała myszka i wraz ze swoimi towarzyszkami czuwała nad śpiącym Jezusem. Sympatyczne trzy myszki wzbudziły podziw wśród oglądających i przypomniały o wartości ciszy w codziennym życiu. W czasie jasełek publiczność myślami i sercem zawędrowała wraz z pasterzami i trzodą owiec do Betlejem, gdzie tej niezwykłej nocy, Syn Boży przyszedł na świat. Mimo ubłoconych butów, aniołowie pozwolili pasterzom oddać hołd Jezusowi, a malutka kózka i owce radośnie zadzwoniły Mu dzwoneczkami i zastukały swoimi kopytkami. Nieco hałasu uczynił także piesek, który każdego dnia i każdej nocy pilnował owieczek, a w spektaklu w raz z nimi oddawał chwałę Dziecięciu. W jasełkach nie zabrakło także wspaniałych Trzech Króli. Jak przystało na zacnych dostojników zostali oni gonie zaanonsowani Jezusowi Królowi.
     Na zakończenie jasełek ciepłe słowa podziękowania aktorom za ubogacenie świątecznego czasu skierował ks. Proboszcz Andrzej Jacenty Pyter. Ksiądz Proboszcz docenił dzieci za odegrane role oraz za piękne pastorałki. Podziękował także pani dyrektor Barbarze Anchimowicz i pani dyrektor Monice Wakoń za współpracę i łączność z parafią oraz p. katechetce Jolancie Marciniak za scenariusz i reżyserię przedstawienia. Nie zabrakło także podziękowań dla rodziców za przygotowanie barwnych kostiumów, które zapewniły miłe doznania wizualne oraz wsparcie i obecność.
     Jasełka zostały bardzo gorąco przyjęte zarówno przez parafian jak i miłych gości, którzy licznie dopisali i nie szczędzili braw i pochwał po zakończonym widowisku. Na koniec Mszy Świętej ks. Proboszcz wraz z ks. Damianem Dorot udzielili indywidualnego błogosławieństwa dzieciom, czyniąc na czole znak krzyża. Po Eucharystii aktorzy zostali obdarowani przez ks. Proboszcza pamiątkowymi obrazkami i pysznymi słodyczami. Dobre słowo i słodycze były wspaniałą mobilizacją dla dzieci do takiej formy głoszenia Ewangelii.

   

   
wrzesień 2015r.

październik 2015r.

listopad 2015r.

grudzień 2015r.


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry