Aktualności

Aktualności

27 lutego – Sen to zdrowie – każde dziecko ci to powie!

     „A-a-a, kotki dwa, czyli Dzień Śpiocha w SP 4” – pod takim hasłem przebiegał w szkole 27 lutego. Zwykły zimowy dzień stał się ciekawy i radosny. Każdy, kto lubi pospać i poleniuchować mógł w tym dniu przynieść do szkoły piżamę, koszulę nocną lub szlafroczek. Przebrane osoby pokazały, że potrafią się bawić! Po szkole przeszła wesoła parada śpiochów. Piżamowa akcja miał na celu przypomnieć wszystkim, że sen to zdrowie, odporność, siła, regeneracja ciała i umysłu. Święto śpiocha zorganizowała samorządna klasa V b.

   

   

26 lutego – Podsumowanie konkursów z języka angielskiego

     W pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015 uczniowie klas IV-VI wzięli udział w dwóch konkursach ogólnopolskich: Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego PINGWIN i Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka angielskiego PIONIER.
     W Olimpiadzie PIONIER wzięło udział 14 uczniów z klas: 4a, 4b, 5a , 5c. W konkursie tym wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Majówka (5a), Michalina Kania (4a) i Zofia Nowakowska (4b).
     W konkursie PINGWIN wzięło udział 10 uczniów z klas 5a, 5c, 6b i 6c. Tytuły laureata oraz nagrody książkowe otrzymały: Malwina Szustak (6c) i Aleksandra Majówka (5a), natomiast uczennica klasy 6c Aleksandra Breś została wyróżniona.

25 lutego – Narciarskie szaleństwo

     Jazda na nartach to bardzo przyjemna dyscyplina sportowa, która jest idealnym sposobem spędzania czasu na świeżym powietrzu. Klasa sportowa IV a przekonała się o tym podczas wyjazdu na stok narciarski do Chrzanowa. Poziom endorfin zdecydowanie poprawił kondycję młodych sportowców!

21 lutego – Dzień Otwartych Drzwi w „Czwórce”

     Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej nr 4 w Chełmie przebiegał pod hasłem „Cyrk wita Was!”. Klasa III b przygotowała wspaniałe występy cyrkowe na prawdziwej arenie zachęcając maluchy i ich rodziców do wspólnej zabawy. Przyszli uczniowie odbyli również pierwszą w swoim życiu wycieczkę po szkole, uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczej, polonistycznej, matematycznej i językowej. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazała się sala integracji sensorycznej. Dzieci mogły doświadczyć złożoności procesu, poprzez który mózg otrzymuje informacje ze wszystkich zmysłów. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek w szkolnej kawiarence.
     Dzień Otwartych Drzwi w „Czwórce” przebiegał w klimacie życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka. Rodzice mieli okazję zapoznać się z ofertą placówki i porozmawiać z pracującymi w niej specjalistami. Kontynuacją Dnia Otwartego będą cykliczne spotkania pod hasłem „Czwartki z Czwórką” i udział w spotkaniach Szkolnego Ośrodka Terapii, które ułatwią przyszłym pierwszakom udany start w szkolne życie.

   

   

   

21 lutego – Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej „Let's sing”

     W drugiej edycji festiwalu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie, naszą szkołę reprezentowały uczennice: Sylwia Plata i Patrycja Krukowska z klasy 5c. Sylwia wykonała utwór Alicii Keys „Girl on Fire”, Patrycja zaś zaprezentowała jedną z nowych piosenek Celine Dion „Breakaway” i wyśpiewała II miejsce w kategorii wokalista. Dziewczęta pracowały pod kierunkiem Jolanty Obst, nauczyciela języka angielskiego. Obu uczennicom dziękujemy za wzorowe reprezentowanie naszej szkoły w wojewódzkiej rywalizacji młodych talentów. Zapraszamy do obejrzenia relacji z konkursu.


16 lutego – Walentynki dla chłopca i dziewczynki

     Tegoroczne „Walentynki” wypadły w trakcie ferii zimowych. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego rozpoczęły zbieranie w naszej szkole kartek i serduszek walentynkowych z życzeniami, już przed feriami. W poniedziałek, 16.02.2015r., gdy wróciliśmy po wypoczynku do szkoły, Karolina Cielińska i Wiktoria Kozik z klasy VI b ruszyły z POCZTĄ WALENTYNKOWĄ. Dziewczyny odwiedziły wiele klas, od pierwszych po szóste, sprawiając rozdanymi „Walentynkami” wielu osobom radość i niespodziankę. A Ci, którzy nie otrzymali Walentynki, mają zawsze szansę otrzymać ją w przyszłym roku. Najliczniej obdarowanymi klasami były: III b, VI b i I a.

   

16 lutego – School things

     „How many books” to tytuł rozdziału zrealizowanego właśnie przez klasy pierwsze. Uczniowie poznali w nim między innymi słownictwo związane ze szkołą, liczebniki oraz pytania „What's this?” i „How many?”. W oczekiwaniu na sprawdzian warto więc utrwalić to, czego uczyliśmy się przed feriami. Pomogą w tym poniższe materiały wideo przygotowane dla najmłodszych. Pierwsze z nich składa się z dwóch części: piosenki w wykonaniu klasy 1c oraz prezentacji przyborów szkolnych. Drugie wideo zatytułowane „How many” ma na celu utrwalenie liczebników poprzez przeliczanie przedmiotów w zakresie dziesięciu. Zapraszamy do wspólnej nauki. Materiały przygotowała Jolanta Obst.wrzesień 2014r.

październik 2014r.

listopad 2014r.

grudzień 2014r.

styczeń 2015r.


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry