Aktualności

Aktualności

22 maja – Stypendia naukowe

     22.05.2015r. nadszedł długo oczekiwany przez wielu uczniów z naszego miasta dzień. Do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w piątkowe popołudnie zostali zaproszeni wszyscy najzdolniejsi uczniowie ze Szkół Podstawowych (z klas szóstych), Gimnazjów i Liceów. Zaproszono też Dyrektorów szkół i wychowawców. W tym zacnym gronie znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Wiktoria Kozik z kl. VIb i Aleksandra Breś z kl. VIc. Aby otrzymać stypendium naukowe za I semestr dziewczęta musiały spełnić następujące kryteria : średnia 5,3, wzorowe zachowanie, udział w konkursie zakończony sukcesem co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub działalność w wolontariacie. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali części artystycznej, poświęconej talentom, a później odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań od Prezydent Miasta Chełm Pani Agaty Fisz. Dziewczęta otrzymały też wykonane im wcześniej przez fotografa portrety. Gratulujemy serdecznie naszym stypendystkom!

   

22 maja – Miłośnicy mitologii są wśród nas!

     O wynikach tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej jej znawcy wiedzą już dawno, ale nagrody dla najlepszych dotarły do szkoły dopiero teraz, dlatego śpieszymy z informacją. 8 osób zdobyło tytuł laureata, 4 z nich dodatkowo nagrodę książkową, wszyscy uczestnicy zaś dyplom uznania. Mistrzem konkursu z kompletem 60 punktów i grawerowanym dyplomem okazał się Mateusz Charczuk 6c – I miejsce (opiekun Halina Iwaniec). Świetnie poradzili sobie także:
Aleksandra Majówka 5a – III miejsce (opiekun Monika Wakoń)
Sebastian Błaszczuk 5c – III miejsce (opiekun Halina Iwaniec)
Kacper Kuba 6c – V miejsce (opiekun Halina Iwaniec)
Oliwia Holuk 6c – VII miejsce (opiekun Halina Iwaniec)
Zuzanna Betiuk 5a – VII miejsce (opiekun Monika Wakoń)
Marta Kusiak 5b – IX miejsce (opiekun Teresa Olucha)
Krzysztof Pietraszek 5b – X miejsce (opiekun Teresa Olucha)
Ten wynik cieszy ogromnie, gdyż uczniowie nasi zostali wyłonieni z grupy 3115 uczestników w Polsce. Gratulujemy!

   

21 maja – „Czwartki z Czwórką w języku angielskim”

     Kolejne z serii czwartkowych spotkań dla przedszkolaków przebiegało wokół tematu o zwierzętach. Tym razem dzieci uczestniczyły w zabawach w języku angielskim. Zajęcia rozpoczęły się od utrwalenia powitań i sposobów przedstawiania się w języku angielskim. W głównej roli wystąpiła pacynka Zabadella, którą świetnie znają nasi obecni pierwszoklasiści. Wszyscy znakomicie bawili się podczas zabawy „Zabadella says”. Następnie przyszli uczniowie naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem obejrzeli video „There was an old lady who swallowed a fly” i poznali nazwy nowych zwierzątek. Na zakończenie zajęć maluchy wykonały papierowe pacynki przedstawiające ulubione zwierzęta oraz ilustrację do wiersza „There was an old lady who swallowed a fly”. Miały również możliwość odegrania scenki, w której główną bohaterką była lalka - starsza pani w stroju regionalnym. Czwartkowe zajęcia przygotowały: Jolanta Obst i Anna Wojciechowska przy pomocy Waldemara Kozłowskiego, Sylwii Wojciechowskiej, Katarzyny Ziarek i Wioletty Mazur.

   

19 maja – Gołąb – Dęblin – Szkoła Magii

     Dnia 19 maja 2015r. klasy IVb, Vb, VIa spędziły wiele niezapominanych chwil podczas wycieczki szkolnej. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie czekały na uczestników wyprawy. Pierwszym punktem podróży było zwiedzanie Muzeum Nietypowych Rowerów. Mogliśmy osobiście wypróbować jazdę na rowerach poziomych, cyrkowych, galopujących, nietypowych. Na koniec kustosz muzeum woził wszystkich rikszą.
Następnie kilka godzin spędziliśmy w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Można było tutaj zobaczyć ponad 40 samolotów w ramach ekspozycji terenowej. Przewodnik opowiedział ciekawą historię polskiego lotnictwa. Największą atrakcją w tym miejscu była możliwość zwiedzania wnętrza prezydenckiego samolotu Jak-40.
Ostatnim punktem wycieczki była Szkoła Magii i czarodziejstwa „Dwór Jabłonowiec”. Wróżki - przewodniczki oprowadziły nas po swoim królestwie. Każdy mógł wypróbować sił podczas jazdy na miotle z Babą Jagą, spotkać fantastyczne i nieprawdopodobne postacie, wykonać „Test Wampira” oraz znaleźć się w Klasie Wróżek. Kulminacyjnym punktem pobytu w Królestwie Harry Pottera była lekcja magii. Wróżka przy użyciu nietypowych składników (krew żaby, płyn księżyca od Pana Twardowskiego, sproszkowane gile żaby itd.) wykonywała różne mikstury oraz dokonywała niemożliwych rzeczy. Napięcie rosło wraz z kolejną wróżbą. Na koniec zostaliśmy zabrani na szaloną jazdę Ciuchcią przez Nawiedzoną Stodołę, zawitaliśmy z wizytą w Taborze Czarodzieja, w Mini - Kinie obejrzeliśmy bajkę. Odwiedziliśmy Obóz Strzelecki, Obóz Wojskowy, a na koniec odbyliśmy spacer po Ogrodzie Magicznych Stworzeń. Czas minął tak szybko, że nikt nie miał ochoty wracać do domu. Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do Chełma.
Wycieczkę zorganizowały panie: A. Tarnowska, E. Rudnik, T. Olucha i K. Branewska.

   

   

18 maja – Spotkanie profilaktyczne

     18 maja 2015 roku odbyły się zajęcia profilaktyczne w klasie IIIb. Tematem zajęć były „Konstruktywne sposoby rozwiązywania problemów”. Uczniowie poprzez różne formy aktywności – dyskusja, burza mózgów, praca w grupie – poznali, w jaki sposób należy rozwiązywać pojawiające się problemy czy konflikty, aby nie krzywdzić drugiej osoby. Na podanych przez nauczyciela przykładach starali się również przewidywać konsekwencje danego rozwiązania problemu.

   

18 maja – Zajęcia otwarte dla rodziców

     Dnia 18 maja 2015r. rodzice uczniów uczęszczających na zajęcia dodatkowe z kl. VIa zostali zaproszeni na lekcję pt. „W krainie fraszek”. Spotkanie rozpoczęło się zabawą pt. „Zdrowie”. Każdy podawał swoje skojarzenia związane ze zdrowiem. W kolejnych etapach uczniowie zmagali się z wiedzą w zakresie kształcenia językowego, literackiego, ortograficznego. Spotkanie zorganizowała i przeprowadziła p. Anna Tarnowska.

   

14 maja – Laureatka konkursu z historii

     W dniu 14 maja 2015 roku odbyła się w Lublinie wojewódzka gala podsumowania konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2014/2015. Gala została zorganizowana w miejscu szczególnym - w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stanowiącą wspaniałą oprawę dla uroczystości, której celem było uhonorowanie laureatów konkursów. W uroczystości udział wzięli laureaci ww. konkursów, ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy od Kuratora Oświaty. Wśród laureatów była również uczennica naszej szkoły, Tereska Czachorek z klasy IVb. Wzięła ona udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w okresie 1914-1989”. Tereska uzyskała tytuł laureatki etapu wojewódzkiego. 01.06.2015r. weźmie udział w etapie ogólnopolskim konkursu w Krakowie razem z 22 uczniami szkół podstawowych z całej Polski.
     Trzymajmy mocno kciuki za naszą koleżankę!

   

14 maja – Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej w Żmudzi

     W III edycji konkursu zorganizowanego w SP w Żmudzi naszą szkołę w kategorii klas 4-6 reprezentowały: Patrycja Krukowska i Sylwia Plata z klasy 5c. W kategorii solista I miejsce zajęła Patrycja Krukowska, wykonując piosenkę z repertuaru Sanny Nielsen: Undo. W kategorii duety/zespoły I miejsce wyśpiewały również uczennice z naszej szkoły: Sylwia Plata i Patrycja Krukowska prezentując piosenkę Sirens (Cher Lloyd). Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do obejrzenia relacji. Uczniów do konkursu przygotowała: Jolanta Obst.

14 maja – „Czwartki z czwórką”

     Dnia 14.05.2015r. odbyły się w naszej szkole kolejne zajęcia dla sześciolatków z cyklu „Czwartki z czwórką”. Tym razem maluchy zostały przeniesione w świat średniowiecznych rycerzy i smoków. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania „Ballady o uprzejmym rycerzu” i utrwalenia trzech czarodziejskich słów : proszę, dziękuję, przepraszam. Następnie dziewczęta z klasy VI b zatańczyły „Taniec Eleny”, rozpoczynając turniejowe zmagania przyszłych uczniów naszej szkoły. Wszyscy znakomicie spisali się przy rozwiązywaniu kolejnych zadań i uczestnicząc w zabawach. Zajęcia zakończyły się uroczystym pasowaniem na rycerza.
Autorami czwartkowego spotkania byli nauczyciele: Iwona Kisiel-Tałaj, Joanna Klimczuk, Marta Ćwiek, Ireneusz Konopko i Krystyna Bojczuk.

   

13–14 maja – Szkolenie dla nauczycieli

     We współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miasta Chełm nasza szkoła podjęła się zorganizowania szkoleń dla realizatorów rekomendowanych przez ORE programów z zakresu profilaktyki alkoholowej:
 Program Domowych Detektywów (klasy IV-V SP)
Celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród nastolatków. W programie porusza się następujące tematy: prawdy i mity na temat alkoholu, wpływ środków masowego przekazu na temat przekonań dotyczących alkoholu, rodzaje presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z naciskami, powody, dla których młodzi ludzie sięgają po alkohol oraz konsekwencje picia w młodym wieku.
 Fantastyczne Możliwości (klasy VI SP)
Program jest kontynuacją „Programu Domowych Detektywów”. Zajęcia prowadzone w klasie przez wychowawcę przy pomocy liderów oparte są na kanwie nagrań z opowiadaniami czwórki nastolatków, uczniów I klasy gimnazjum, a więc nieco starszych od uczestników programu.
Środki finansowane na ten cel zabezpieczył Urząd Miasta Chełm w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie.
Szkolenia odbyły się 13 i 14 maja bieżącego roku w naszej szkole, wzięły w nich udział nauczyciele oraz specjaliści z następujących placówek: Szkoła Podstawowa nr 1 (ZSO nr 1), Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 7 (ZSO nr 7), Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 11.
Koordynatorami szkoleń byli: Wioletta Mazur oraz Elżbieta Berezowska.

   

   

13 maja – Laureaci XV Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego

     Hasło tegorocznego konkursu organizowanego przez ZWiPPP nr 1 w Chełmie to „Ptaki dziko żyjące w miastach”. Trzyosobowe drużyny uczniów zmagały się z różnymi zadaniami: musiały wykazać się praktyczną wiedzą w rozpoznawaniu różnych gatunków ptaków, wskazać na miejsca ich gniazdowania oraz rozpoznać i nazwać rośliny – przysmaki niektórych ptaków. W następnym zadaniu należało wykazać się elokwencją w zaprezentowaniu w ciekawy sposób prac plastycznych wykonanych wcześniej. Końcowym akcentem było wykonanie piosenki związanej tematycznie z konkursem. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Joanna Bis, Eryk Makowski i Kacper Jędrzejewski wywiązała się ze wszystkich zadań znakomicie i zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki: Danuta Kiwińska i Jolanta Kuryjak.

   

   

13 maja – Funny food

     Oto kolejny materiał utrwalający słownictwo z języka angielskiego dla najmłodszych. Tym razem wideo skierowane jest zarówno do klas pierwszych jak i trzecich. Tematyka piosenki to słownictwo spożywcze, które w rozszerzonej formie pojawia się w kolejnych latach kształcenia. W realizację wideo zaangażowali się uczniowie klasy 3b, 5c oraz 6c. Zapraszamy do wspólnej nauki. Wideo zrealizowała Jolanta Obst.

12 maja – Szkolny Dzień Patrona

     Ten dzień pozostanie już zawsze uroczysty i świąteczny, bo co roku sięgamy pamięcią do wielkiego wydarzenia – nadania szkole imienia. Tym razem przypadła 23. rocznica, a jej wspominanie rozpoczęliśmy od mszy świętej, na której przybyły z Lublina ksiądz przywołał takie fakty z życia Prymasa, które pamięta, jako ich naoczny świadek. Potem nastąpił poetycki przekaz słowny poświęcony Patronowi i przypomnienie Jego słynnego Dekalogu. Odbyło się to w wykonaniu uczniów klas: 6B i 6C pod nadzorem nauczycieli: B. Stępień, H. Iwaniec i I. Konopki.

   

   

7 maja – My favourite food & drinks

     „I like ice-cream!” to tytuł rozdziału 5 zrealizowanego właśnie przez klasy pierwsze. Uczniowie poznali w nim nazwy produktów spożywczych, przypomnieli sobie liczebniki i kolory oraz pytanie What's your favourite food? Używali też wyrażeń: I like, I don't like mówiąc o swoich preferencjach kulinarnych. W oczekiwaniu na sprawdzian warto więc utrwalić to, czego nauczyliśmy się tym razem. Pomocny będzie poniższy materiał wideo przygotowany dla najmłodszych. W realizacji projektu uczestniczyli członkowie koła języka angielskiego z klas 5c oraz 3b. Autor wideo: Jolanta Obst. Zapraszamy do wspólnej nauki.

3 maja – I Komunia Święta

     I Komunia Święta to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Do tej wyjątkowej chwili dzieci z klas III przygotowywały się przez cały rok w szkole i w parafii. Dnia 3 maja 2015 r. w kościele p.w. Świętego Ducha na Mszy Świętej o godz. 9.00 przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc. Uroczystą Mszę Świętą odprawił ksiądz Damian Dorot. Przez cały kolejny tydzień tzw. „Biały Tydzień” dzieci dziękowały Panu Bogu za dar Eucharystii, modliły się za rodziców i chrzestnych,wychowawców, babcie i dziadków,kapłanów, za misje oraz chorych i cierpiących. W sobotę 9 maja przed obrazem Matki Bożej a Akcie Zawierzenia Maryi dzieci powierzyły się Jej opiece i prosiły o wstawiennictwo u Pana Boga. Do uroczystości I Komunii Świętej dzieci przygotowała katechetka Bożena Stępień.

   


wrzesień 2014r.

październik 2014r.

listopad 2014r.

grudzień 2014r.

styczeń 2015r.

luty 2015r.

marzec 2015r.

kwiecień 2015r.


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry