Aktualności

Aktualności

26 listopada – Dzień wróżb andrzejkowych w klasie 3 b

     26 listopada odbył się dzień wróżb andrzejkowych. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się Adwentem. W naszej grupie przygotowaliśmy się starannie: przekłuwaliśmy papierowe serca z imionami, ustawialiśmy od ściany do progu buty jeden za drugim, losowaliśmy przedmioty, które miały symboliczne znaczenie, szukaliśmy wróżby w cukierkach. Przy smacznych ciasteczkach wróżbom, tańcom i śmiechom nie było końca. Wszystkim udzieliła się magia tego dnia. Życzymy spełnienia wróżb!

   

   

20 listopada – Udział uczniów w Powiatowym Konkursie „Młody Artysta”

     ZSO nr 1 w Chełmie był organizatorem kolejnej edycji konkursu „Młody Artysta” dla placówek integracyjnych i specjalnych z powiatu chełmskiego. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Raz na ludowo” i odbył się w Chełmskim Domu Kultury. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział zarówno w konkursie plastycznym, jak i wokalnym. Laureatką konkursu plastycznego w kategorii klas młodszych została Martyna Pieczykolan (opiekun Alicja Sroka), laureatem z klas starszych został - Jakub Sitarz (opiekun Anna Tarnowska). Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Chmielewska (opiekun Edyta Rudnik), Karolina Kosiba (opiekun Danuta Kiwińska), Julia Aleksiejuk (opiekun Teresa Szmagalska). Prace uczniów można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej.
     W kategorii wokalnej dzieci młodszych - główną nagrodę wyśpiewał zespół uczniów z klasy II a (opiekunowie: Alicja Sroka i Ewa Chmiel), natomiast zespół uczniów z klas V a i V b otrzymał wyróżnienie(opiekunowie: Edyta Rudnik, Danuta Kiwińska i Ireneusz Konopko). Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
     Udział uczniów w konkursie był częścią projektu edukacyjnego pt. „Na ludowo”, zaplanowanego do realizacji w listopadzie i grudniu b.r. przez klasę V a i V b.

   

   

13 listopada – Powiatowy Konkurs Wiedzy „TO JUŻ POTRAFIĘ” dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych” pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”

     12 edycja konkursu „To już potrafię”, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmie przebiegała w tym roku pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”. Konkurs miał charakter zabawy i skierowany był do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z placówek integracyjnych i specjalnych z terenu miasta i powiatu chełmskiego, a głównym celem było utrwalenie wiedzy uczniów o Polsce, kształtowanie wśród dzieci postawy patriotycznej, uwrażliwienie na piękno naszego kraju, poznawanie historii, zabytków i dorobku kulturalnego naszej Ojczyzny; był również okazją do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.
     Do konkursu zgłosiło się 5 trzyosobowych drużyn:
• Zespół nr 1 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi „Razem”,
• Zespół nr 2 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dorohusku,
• Zespół nr 3 z ZSO nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Chełmie,
• Zespół nr 4 z ZW i PPP nr 1 w Chełmie,
• Zespół nr 5 ze Szkoły Podstawowej nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Chełmie,
     Zmaganiom konkursowym towarzyszył duch dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat symboli narodowych, zabytków największych polskich miast, powstania państwa polskiego oraz praktycznymi umiejętnościami matematycznymi. Pięknie wybrzmiały również wiersze i piosenki związane z tematyką konkursu, które wyrecytowali i wyśpiewali przedstawiciele poszczególnych drużyn. Komisja konkursowa po podliczeniu punktów postanowiła wszystkim zespołom przyznać równorzędne I miejsce.
     Na zakończenie Pani dyrektor Barbara Anchimowicz podziękowała uczestnikom i publiczności za piękną patriotyczną postawę podczas konkursu oraz wręczyła nagrody, które ufundowali: Pracownia tapicerska TAPEL, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o. o w Chełmie, firma Asprim oraz Rada Rodziców SP nr 4 w Chełmie.
     Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom!
     Konkurs przygotowali nauczyciele: Edyta Rudnik, Anna Tarnowska, Danuta Kiwińska Katarzyna Branewska oraz Albin Gumienny.

   

   

13 listopada – VI Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Lublinie

     13 listopada wzięliśmy udział w VI Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Lublinie, objętym honorowym patronatem przez Panią Ewę Dunkiewicz–Sprawkę Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublina. Jesteśmy zaszczyceni obecnością na Festiwalu upamiętniającym listopadowe karty historii. Stała się ona okazją do wymiany artystycznych wrażeń i możliwością poznania innych społeczności szkolnych z miasta Lublina i województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3b Oliwia Margol i Stanisław Wybraniec. Po wysłuchaniu 34 utworów prezentowanych na Festiwalu komisja ogłosiła werdykt. Oliwka Margol wyśpiewała II miejsce w kategorii solistów młodszych. Gratulujemy! Do Chełma wróciliśmy późno, ale we wspaniałych nastrojach. Uczniów przygotowała p. Iwona Kisiel-Tałaj.

   

12 listopada – How many?

     Klasy pierwsze realizują obecnie podczas zajęć z języka angielskiego liczebniki i w związku z tym powstała prezentacja z pytaniem: How many? w roli głównej. Występujący w filmie członkowie koła języka angielskiego z klasy 5c zachęcają wszystkich uczniów do wspólnego śpiewania. Melodia piosenki jest dobrze znana pierwszoklasistom - pochodzi z ich podręcznika do nauki języka: Super Sparks 1 str. 10. Klasy piąte natomiast utrwalą sobie przy tej okazji pytanie o ilość (How many?) z rzeczownikami policzalnymi. Zachęcamy do wspólnego poznawania nowego słownictwa. Piosenkę i wideo przygotowała Jolanta Obst.

10 listopada – Apel z okazji Święta Niepodległości

     96 lat temu nasz kraj odzyskał niepodległość. Po trwającej 4 długie lata I wojnie światowej i ogromie jej zniszczeń, Polacy bardzo się cieszyli. Wojna się skończyła, a oni otrzymali wreszcie wymarzoną i wyśnioną, po 123 latach niewoli, WOLNĄ OJCZYZNĘ! Na cześć tych wydarzeń, w przededniu Święta Niepodległości, 10.11.2014r. w sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klas: III b i VI b. Były deklamacje wierszy, scenki teatralne, śpiewy chóralne i solowe patriotycznych pieśni, a nawet duet akordeonowy dwóch piątoklasistów z klas: V a i V c. Wszyscy artyści stanęli na wysokości zadania, i na poważnie oraz na wesoło przedstawili „Polski dzieje...” A na koniec były duże brawa. Pani Dyrektor Barbara Anchimowicz podziękowała młodym artystom, przeczytała też list Prezydenta naszego kraju, Pana Bronisława Komorowskiego, skierowany do całego polskiego narodu. Rozdała też, wspólnie z Panią Anetą Wdowiak, nagrody najlepszym uczniom za uzyskane wyniki w teście Coopera, mierzącym poziom sprawności fizycznej, który odbył się niedawno w naszej szkole. Apel przygotowali nauczyciele: Pani Iwona Kisiel - Tałaj, Pani Joanna Klimczuk, Pan Ireneusz Konopko i Pan Albin Gumienny.

   

   

8 listopada – X Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej w Szachach

     W dniu 8 listopada 2014r. w Białopolu odbył się X Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej w Szachach. Organizatorami turnieju byli Starostwo Powiatowe z Chełmie, Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu, Urząd Gminy Leśniowice, Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach.Celem turnieju był uczczenie rocznicy odzyskania Niepodległości na Ziemi Chełmskiej. Na turniej przyjechało około 77 szachistów z Polski jak i Ukrainy. Nie zabrakło też młodzieży z naszej szkoły. Wśród dziewcząt do lat 10 Martyna Szychulec wywalczyła 2 miejsce, Wiktoria Stefaniak zajęła 8 miejsce, a Dagmara Branicka 9 miejsce. Wiktoria Czarnota zajęła 11 miejsce wśród dziewcząt do lat 14. Wśród chłopców do lat 10 Mikołaj Drozd zajął 6 miejsce. Z chłopców do lat 14 Jakub Kosowski był 13, a Rafał Korol 15. Gratulujemy i dziękujemy za uczczenie Rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 Listopada.

   

   

6 listopada – Uroczyste ślubowanie klas I

     6 listopada 2014 roku o godz. 16.00 w naszej szkole zapanowała uroczysta atmosfera. Dzieci, które rozpoczęły naukę 1 września złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Chełmie. Aktu pasowania na ucznia dokonały Pani dyrektor Barbara Anchimowicz i Pani w-ce dyrektor Monika Wakoń. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali się w przygotowanej części artystycznej. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zdali również egzamin sprawnościowy. Ich występy zostały wynagrodzone gromkimi brawami rodziców, nauczycieli i przybyłych gości. Uczniowie klasy Ia, Ib i Ic otrzymali dyplomy pamiątkowe i legitymacje szkolne. Najmilszą niespodzianką dla pierwszoklasistów były kolorowe rożki słodkości.
Na pamiątkę tej ważnej uroczystości szkolnej wykonywane były zdjęcia klasowe.

Witamy pierwszoklasistów w gronie uczniów naszej szkoły!

   

   


wrzesień 2014r.

październik 2014r.


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry