Aktualności

Aktualności

7 maja – Pielgrzymka do Matki Bożej

     Po uroczystości I Komunii świętej, aby przedłużyć swoją radość z łączności z Panem Jezusem dzieci świętowały Biały Tydzień. Uczestniczyły w nabożeństwach majowych i Mszy Świętej. Każdego dnia modliły się za tych, którzy są dla nich ważni i zajmują szczególne miejsce w ich życiu: np. za rodziców, rodzeństwo, rodziców chrzestnych, babcie i dziadków, za misje. Tradycją naszej parafii stało się, że na zakończenie Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijne udają się na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. Dnia 7 maja w sobotę wraz z rodzicami, księdzem Damianem i panią katechetką przyszły na Górę Chełmską, aby wyrazić Matce Bożej swoją miłość, wdzięczność i oddać się w Jej opiekę. Po Mszy świętej dzieci złożyły kwiaty pod pomnikiem patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wielkiego czciciela Maryi. Na zakończenie pielgrzymki wszyscy udali się do parku koło kościoła, aby wysłać światełko do Pana Jezusa od dzieci pierwszokomunijnych.

   

   
6 maja – Konkurs Piosenki Młodzieżowej „Rozśpiewana Europa”

     Już po raz szósty Gimnazjum nr 1 w Chełmie podjęło się organizacji międzyszkolnego Konkursu Piosenki Młodzieżowej ROZŚPIEWANA EUROPA, którego głównym celem jest wspieranie najzdolniejszych wokalnie i językowo uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego. W konkursie tym oprócz wielu szkół podstawowych z miasta i jego okolic, udział wzięły także dwa duety reprezentujące SP Nr 4. Sylwia Plata i Patrycja Krukowska z klasy 6c, których opiekunem była p. Anna Wojciechowska, brawurowo wykonały utwór: „When I look at you”, czym skradły serca jury i zajęły I miejsce w kategorii duetów. Uczennice klasy 4b, Pola Kazimierczak i Oliwia Margol, podopieczne p. Agnieszki Suskiej, zaprezentowały się w utworze: „Waiting for love”, a ich energiczny występ zapewnił im III miejsce w konkursie. Wszystkim zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na dalsze sukcesy!.
5 maja - Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie

     5 maja 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie odbył się finał II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Chełmie. Organizatorami imprezy był Urząd Miasta Chełma, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 i Zarząd Oddziału PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie. W zmaganiach uczestniczyły blisko 22 drużyny, reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu Chełma i powiatu chełmskiego. W konkursie wzięły także udział drużyny reprezentujące koła turystyczne i inne grupy zorganizowane. Miło nam zakomunikować wszystkim, że nasza drużyna, w skład której weszły uczennice klasy VIa: Asia Bis, Zuzia Betiuk i Ola Majówka, zajęły drużynowo II miejsce, zaś Ola Majówka wywalczyła II miejsce również indywidualnie. Gratulujemy dziewczętom rozległej wiedzy o swej „małej ojczyźnie”.
3 maja - Koncert Biało – Czerwonej

     3 maja 2016r. w Dworku w Żółtańcach, już po raz ósmy, odbył się Koncert Biało – Czerwonej podczas którego mieszkańcy gminy Chełm i regionu uczcili bardzo ważne święta patriotyczne dla każdego Polaka: uchwalenie Konstytucji 3-go Maja i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto rozpoczął koncert Chełmskiej Orkiestry Dętej, po nim Grupa Rekonstrukcyjna Stowarzyszenia „Kresy-Pamięć i Przyszłość” przed Dworkiem „Pan Tadeusz” uroczyście rozpoczęli obchody uroczystości wg ceremoniału wojskowego. Odśpiewano hymn państwowy a następnie został odegrany sygnał „CISZA” grany na trąbce ku pamięci poległym za wolność ojczyzny. Pan Stanisław Kuć powitał wszystkich przybyłych. Koncert prowadziła Elżbieta Steciuk – Spiczyńska. Część artystyczną rozpoczęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmie: Tereska Czachorek i Zosia Nowakowska, montaż słowno-muzyczny o Konstytucji 3 maja przedstawili uczniowie I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie. Piosenki patriotyczne wykonała Grupa Wokalna z ZS w Okszowie oraz zespół Kombatant z Chełma. Nasze dziewczęta zebrały za swój występ burzę oklasków zgromadzonej publiczności w różnym wieku.

   
3 maja – Pierwsza Komunia Święta

     3 maja na Mszy świętej o godzinie 11.00 w kościele Świętego Ducha dzieci z klas III przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Pobłogosławione przez swoich rodziców wchodząc do kościoła śpiewały radośnie Matce Bożej. Po uroczystym rozpoczęciu wybrani rodzice poprosili księży o udzielenie Sakramentu Eucharystii. Całą Liturgię Słowa prowadziły zarówno dzieci jak i ich rodzice. Kazanie powiedział ksiądz Damian Dorot, do którego dzieci przywiązały się podczas przygotowań w kościele. W końcu nastąpił ten długo oczekiwany moment przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Kiedy już każde dziecko miało w swoim sercu Tego, który jest najcenniejszym skarbem, nadszedł czas prawdziwej chrześcijańskiej radości. Wszystkie dzieci gromadząc się blisko ołtarza wierszami i piosenkami wielbiły Boga. Uśmiechnięte twarze i serca napełnione miłością – to dowód, że przez ten śpiew pokazały obraz żywej wiary. Po podziękowaniach odczytanych przez rodziców i wręczonych przez dzieci kwiatach, przyszedł czas na małą niespodziankę. Każde dziecko otrzymało białego balonika napełnionego helem, do którego została przywiązana karteczka z prośbami np.za rodziców, o szczęście dla nich itp. Następnie wszystkie dzieci wraz z rodzicami, księdzem Damianem i panią katechetką wyszły przed kościół, aby wysłać baloniki prosto do nieba, do Pana Jezusa, który już zamieszkał w ich sercu. Dzieci były niesamowicie szczęśliwe, uśmiechnięte napełnione Bożą miłością i ciągle powtarzały słowa piosenki: „Nasza Komunia nie może się skończyć, nie może się skończyć i nie skończy się.”

   

   
3 maja - Udział pocztu sztandarowego w miejskich uroczystościach z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     Obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Bazylice Mariackiej, następnie dalsze uroczystości miały miejsce na Placu Łuczkowskiego. W asyście kompanii honorowej poczty sztandarowe chełmskich szkół prezentowały się znakomicie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas szóstych oraz po raz pierwszy uczniowie z klasy piątej - kandydaci do reprezentacji w poczcie sztandarowym w roku przyszłym. Zarówno jedni, jak i drudzy wypełnili swój patriotyczny obowiązek wzorowo. Bardzo im za to dziękujemy!

   
wrzesień 2015r.

październik 2015r.

listopad 2015r.

grudzień 2015r.

styczeń 2016r.

luty 2016r.

marzec 2016r.

kwiecień 2016r.


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry